در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

چرا باتری لپ تاپ زود خالی می شود؟

چرا باتری لپ تاپ زود خالی می شود؟

چرا باتری لپ تاپ زود خالی می‌شود؟ مطمئناً مشاهده صحنه خالی شدن باتری لپ تاپ، برای کاربری که هنوز کارهای عقب افتاده دارد، نهایت بدشانسی‌ست! در واقع دلایل متعددی باعث بروز خالی شدن زود هنگام باتری ‌شود. فرقی هم نمی‌کند شما از چه برندی استفاده می‌کنید. شایع‌ترین دلیل نیز فرسودگی باتری یا ایراد نرم ‌افزاری یا سخت ‌افزاری است. با این حال برای اینکه بدانید چرا باتری لپ تاپ زود خالی می‌شود؟ ادامه مطلب را از دست ندهید.

چرا باتری لپ تاپ زود خالی می‌شود؟

شما باید بررسی کنید که چه عواملی باعث می شود لپ تاپ شما به این سرعت باتری خود را خالی کند. در اینجا رایج‌ترین علت‌هایی که باعث بروز این مشکل می‌شود را برای شما آوردیم. 

 • صفحه لپ تاپ شما ممکن است خیلی روشن باشد. صفحه روشن و با نور بسیار زیاد برای کار به انرژی بیشتری نیاز دارد. به بیان دیگر نور بیش‌ از حد پس‌زمینه یا هرگونه گزینه‌های پیشرفته می‌تواند، انرژی باتری را افزایش دهد. در نهایت باتری زود خالی شود.

 

 • از نوعی اتصال استفاده می کنید که به درستی کار نمی کند یا نیازی به آن نیست. این اتصال می‌تواند بلوتوث یا وای‌فای باشد. همین امر باعث صرف انرژی باتری و خالی شدن آن شود.

 

 • لوازم جانبی زیادی به لپ تاپ خود اضافه کرده‌اید. هر گونه جانبی که به درگاه USB وصل شود. امکان خالی شدن باتری را فراهم می‌کند.

 

 • بعضی سیستم‌عامل‌ها نیز با خرابی روبه‌رو می‌شوند و باعث خالی شدن باتری می‌شوند.

 

 • برنامه‌های در حال اجرای بسیاری در پس زمینه خود دارید. بسیاری از برنامه‌های سنگین مانند بازی که حافظه و داده های بیشتری را در لپ تاپ اشغال می کنند. بعضی اوقات ممکن است این برنامه‌ها در پس زمینه اجرا شوند و شما به‌ آن‌ها دقت نکرده باشید.

 

راه‌هایی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

حال که با علت‌های خالی شدن باتری آشنا شدید. اید بدنید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین برای اینکه شاهد خالی شدن باتری لپ تاپ نشوید. به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • روشنایی صفحه نمایش را تنظیم کنید

صفحه کنترل را روی لپ تاپ خود بررسی کنید و سطح روشنایی را از آنجا تنظیم کنید. در بعضی موارد، ممکن است یک کلید میانبر در رایانه خود داشته باشید که میزان روشنایی را تنظیم کنید. به هر حال با مراجعه به تنظیمات این بخش، میزان شدت صفحه را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را کاهش دهید.

 • تنظیمات پاور را روی دستگاه پیکر‌بندی کنید

سیستم عامل لپ تاپ شما باید دارای یک منو یا تنظیمات باشد که به شما امکان می‌دهد تنظیمات مصرف برق را تنظیم کنید. این بخش برای کنترل زمان ورود لپ تاپ به حالت خواب یا غیرفعال شدن صفحه است. این حالت‌ها باعث می شود لپ تاپ در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

فن و سایر ویژگی های لپ تاپ شما در حالت خواب نیز متوقف می شوند. می توانید دکمه‌ای را روی لپ تاپ فشار دهید تا دستگاه از حالت خواب خارج شود. مصرف باتری در این مرحله به طور چشمگیری کاهش می یابد.

 • اتصالات آنلاین را کاهش دهید

اگر دستگاه شما  به اتصالات مختلفی وصل باشد. همین امر باعث کاهش عملکرد باتری و خالی شدن سریع آن منجر شود. برای رفع این مشکل، از طریق مراحل زیر اقدام کنید.

 • به قسمت setting به بخش network connection وارد شوید.
 • در سیستم عامل ویندور به قسمت control panel بروید و روی گزینه network & internet کلیک کنید. و قسمت network connection را بررسی کنید.
 • بعد از وارد شدن به این بخش همه اتصالات دستگاه را به شما نمایش می‌دهید.
 • در این مرحله بر روی هر کدام از اتصالات که نیاز ندارید راست کلیک کنید و گزینه disable یا forge را انتخاب کنید.

 

 • متوقف کردن برنامه‌های در حال اجرا که نیاز ندارید

کاربران بسیاری در هنگام کار با لپ تاپ برنامه‌های متعددی را باهم بارگزاری می‌کنند. و در حین کار فراموش می‌کنند برنامه‌هایی که نیاز ندارند را ببندند. همین امر باعث کاهش باتری و زود خالی شدن باتری می‌شود.

برای رفع این مشکل به قسمت setting رفته و گزینه privacy را انتخاب کنید.

بعد بر روی apps  background کلیک کنید. در این مرحله برنامه‌هایی که نیاز ندارید را deactive یا خاموش کنید.

در آخر

داشتن لپ‌تاپی که باتری آن زود خالی می‌شود. همیشه دردسر ساز خواهد بود. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با اینکه چرا باتری لپ تاپ زود خالی می‌شود؟ و راه‌هایی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ آشنا کنید. دانستن اینکه چه عواملی باعث به‌وجود آمدن این مشکل می‌شود. به شما در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ و مدیریت استفاده صحیح کمک شایانی می‌کند.