|

فروشگاه لپ تاپ بهار

از کجا بفهمیم باتری لپ تاپ لیتیومی است؟

از کجا بفهمیم باتری لپ تاپ لیتیومی است؟

اینکه از کجا بفهمیم باتری لپ تاپ لیتیومی است، در نگهداری بهتر از باتری لپتاپ به ما کمک می‌کند. همچنین، درصورتی که مطمئن شوید باتری دستگاه شما از همین نوع است، با خیال راحت می‌توانید از نکات مقالات آموزشی درباره احیا و تعمیر باتری لپ تاپ لیتیومی، شوک دادن به باتری لپ تاپ لیتیومی، تعویض باتری لیتیومی لپ تاپ و ... استفاده کنید.

 از کجا بفهمیم باتری لپ تاپ لیتیومی است

از کجا بفهمیم باتری لپ تاپ لیتیومی است؟

برای تشخیص باتری لپ تاپ لیتیوم یون راه‌های مختلفی وجود دارد، که در ادامه ساده‌ترین آنها را توضیح داده‌ایم:

 

برچسب مشخصات را بررسی کنید

برای اینکه بفهمید باتری لپ تاپ لیتیومی است، کافیست برچسب مشخصات دستگاه‌تان (که معمولا پایین صفحه کلید قرار دارد) را بررسی کنید. تقریبا تمام دستگاه‌ها این برچسب را دارند که شامل اطلاعاتی درباره مشخصات کارت گرافیک، پردازنده، حافظه، رم، صفحه نمایش و نوع باتری و تعداد هسته‌های آن است.

 

به وبسایت برند مراجعه کنید

بسیاری از تولیدکنندگان لپ تاپ در وب‌سایت خود جزئیاتی درباره باتری (و سایر قطعات آن) ارائه می‌دهند، از جمله شماره مدل و پارت نامبر. برای اینکه بفهمید ذاتری لپ تاپ لیتیومی است، تنها باید وب‌سایت تولیدکننده لپ‌تاپ‌تان مراجعه، و مدل دستگاه‌تان را جستجو کنید. بدین ترتیب، به راحتی می‌توانید از کلیه جزئیات باتری لپ تاپ خود مطلع شوید.

 

به باتری نگاه کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشخیص باتری لپ تاپ لیتیوم یون (Li-ion) این است که لپ‌تاپ خود را خاموش و از برق جدا کنید. سپس باتری را از دسنگاه خارج کنید و به آن نگاه کنید. روی تقریبا تمام باتری‌ها مجموعه‌ای از اطلاعات درباره آنها، از جمله نوع باتری، شماره مدل آن، پارت نامبر، ولتاژ و جریان شارژ، نوشته شده است.

در حال حاضر، باتری های لیتیومی لپ تاپ رایج‌ترین نوع باتری برای این دستگاه‌ها هستند. اگرچه باتری لپ‌تاپ‌های قدیمی‌تر ممکن است از نوع هیدرید نیکل-کادمیوم یا متال نیکل باشند.

 خرید باتری لپ تاپ لیتیوم یون

از نرم‌افزار استفاده کنید

گاهی تشخیص باتری لپ تاپ لیتیوم یون به سادگی خواندن اطلاعات روی آن نیست، چون برخی از باتری‌ها را به این راحتی نمی‌توان از دستگاه خارج کرد. در این حالت باید از کجا بفهمیم باتری لپ تاپ لیتیومی است؟

اگر شما هم همین چالش را دارید، می‌توانید از نرم‌افزارهایب استفاده کنید که برای تعیین نوع باتری لپ تاپ به شما کمک می‌کنند. BatteryCare و Notebook Hardware Control نرم افزارهای رایگانی هستند که اطلاعات دقیقی را درباره باتری های لیتیومی لپ تاپ (یا نمونه‌های دیگر) ارائه می‌دهند.

برنامه BatteryMon حتی اطلاعاتی فراتر از تشخیص باتری لپ تاپ لیتیوم یون را به شما ارائه می‌دهد؛ مانند شیمی آن. استفاده از این برنامه جامع در 30 روز اول رایگان است، و می‌توانید کلیه اطلاعات لازم درباره باتری لیتیوم یون برای لپ تاپ را در آن پیدا کنید.

 

از متخصص کمک بگیرید

اگر قصدتان از پیدا کردن نوع لپ تاپ خرید باتری لیتیومی لپ تاپ و تعویض آن است، شاید بهتر باشد از یک متخصص کمک بگیرید. تعویض باتری لیتیومی لپ تاپ با یک باتری اشتباه خطرات زیادی دارد؛ از جمله انفجار. پس اگر درباره "مدل" باتری لپ تاپ لیتیوم یون مطمئن نیستید، پیش از خرید باتری جدید با افراد باتجربه‌تر مشورت کنید.

 

امیدواریم با استفاده از روش‌های بالا بتوانید نوع باتری لپ‌تاپ‌تان را پیدا کرده باشید. برای خرید باتری لیتیومی لپ تاپ‌های لنوو، ایسوس و ... می‌توانید از فروشگاه «لپ تاپ بهار» دیدن کنید.

 

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x