|

فروشگاه لپ تاپ بهار

چرا باتری لپ تاپ شارژ  نمی‌شود؟

چرا باتری لپ تاپ شارژ نمی‌شود؟

چرا باتری لپ تاپ شارژ نمی‌شود؟ پرسش مهمی که دغدغه بسیاری از کاربران می‌تواند باشد. قطعاً دستگاهی که شارژ نشود مشکلات متعددی را برای کاربر ایجاد می‌کند. به‌نوعی، لپ تاپ عملاً کارایی خود را از دست می‌دهد. شرح این مشکل به این نحو است که باتری یا شارژ نمی‌شود یا فقط تا یک حدی خاص مثلاً ۷۰ درصد شارژ می‌شود. در واقع ۱۰۰٪ نمی‌شود. در این مقاله سعی داریم شما را با اینکه چرا باتری لپ تاپ شارژ نمی‌شود آشنا کنیم، پس تا پایان با ما همراه شوید.

چرا باتری لپ تاپ شارژ نمی‌شود؟

مشکل شارژ نشدن باتری لپ‌تاپ ممکن است برای هر مدل لپ‌تاپی ایجاد شود. علت نیز اغلب در اثر خراب بودن آداپتورهای برق، پریزهای برق غیرقابل استفاده یا باتری‌های خراب است. اگر هیچ‌چیز از نظر سخت‌افزاری مشکلی ندارد، معمولاً می توانید با به روزرسانی لپ تاپ یا تنظیمات باتری، مشکلات برق را برطرف کنید.

با این وجود دلایل متعددی می‌تواند باعث ثابت ماندن باتری لپ تاپ یا ۱۰۰٪ نشدن باتری و حتی شارژ نشدن باتری شود. همچنین این مسئله می‌تواند در اثر مشکلات سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری نیزرخ دهد. برای اینکه بفهمیم چرا باتری لپ تاپ شارژ نمی‌شود؟ به این نکات توجه کنید.

  • اختلال در تنظیمات دستگاه

اولین اقدامی که در جهت رفع این مشکل باید بررسی شود. رفتن به تنظیمات دستگاه و قسمت پاور است. زیرا ممکن است، تنظیمات دستگاه دچار اختلال شده باشد. برای این کار به قسمت

Start> control panel> power option  وارد شوید. و دقت کنید که گزینه low battry level غیر فعال باشد. در صورت active بودن، آن را deactive  کنید. همین امر باعث می‌شود که لپ تاپ به جای اینکه شارژ شود، خاموش شود. و کاربر را دچار دردسر کند.

  • داغ شدن بیش از حد دستگاه

گاهی به دلیل استفاده بیش از حد از دستگاه، فعالیت باتری نیز افزایش می‌یابد. در نتیجه این گرما باعث اختلال در روند کارایی دستگاه می‌شود. همچنین منجر به شارژ نشدن باتری لپ تاپ می‌شود. در هنگام داغ شدن دستگاه بهتر است که با آن کار نکنید. یا اینکه با جریان هوای فشرده، گرد و غبار احتمالی منافذ دستگاه را خارج کنید.

  • خراب شدن باتری لپ تاپ

همه باتری در اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده ناصحیح از آن دچار ایراداتی می‌شود. برا اینکه از سلامت باتری اطمینان حاصل کنید. باتری را از دستگاه خارج کنید و دوباره آن را به دستگاه متصل کنید. البته اگر امکان جدا کردن باتری از لپ تاپ وجود ندارد. که در بعضی مدل‌ها همین گونه است. بهتر است دستگاه را خاموش و روشن کنید. در این روش دو احتمال وجود دارد. اگر بعد از روشن کردن و یا وصل کردن باتری، دستگاه شارژ شد. نشان دهنده خرابی باتری است و باید اقدام به تعویض یا تعمیر آن شود. اما اگر همچنان دستگاه شارژ نشد، ممکن است سایر قسمت‌های دستگاه دچار مشکل شده باشد. در این صورت باید به متخصص و تعمیرکار مجاز سپرده شود.

  • بررسی اتصالات باتری

آداپتور برق را بررسی کنید. کل طول سیم برق را از نظر پارگی، فرورفتگی و پیچ‌خوردگی یا فرسودگی بررسی کنید. اگر نقصی مشاهده کردید، یا  شارژر تاب خورده بود یا بوی پلاستیک سوخته می‌داد، احتمالاً کابل معیوب است.

سعی کنید لپ تاپ را به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر ببرید و بخواهید شارژر اتصال برق را امتحان کند. اگر شارژری تأیید شده و جدید لپ تاپ شما را شارژ کرد، بهتر است شارژر جدید خریداری کنید

  • لپ تاپ را به پریز برق دیگری متصل کنید.

 لپ تاپ را از برق بکشید، چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را به یک خروجی از دیوار یا اتاق دیگری متصل کنید. اگر لپ تاپ هنگام اتصال به جای دیگری شارژ می‌شود، مشکل از لپ‌تاپ یا شارژر شما نیست.

برای تأیید شارژ شدن لپ تاپ، چراغ های شارژ را بررسی کنید. بسیاری از لپ تاپ‌ها در جایی از دستگاه دارای چراغی هستند که نشانگر دریافت انرژی از آن است.

اگر آداپتور برق برای مدتی کار کند اما سپس خاموش شود، ممکن است تداخلی در پریز برق ایجاد شود. آداپتور برق را حدود ۳۰ ثانیه از برق بکشید و دوباره امتحان کنید.

اگر آداپتور یا لپ تاپ، به طور غیرمعمول گرم می‌شود، قبل از اتصال آن به دستگاه، صبر کنید تا کاملاً سرد شود.

 

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x