در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

آیا لپ تاپ بدون باتری کار می‌کند؟

آیا لپ تاپ بدون باتری کار می‌کند؟

آیا لپ تاپ بدون باتری کار می‌کند؟ قطعا. اصولا هر مدل دستگاهی با هر سیستم عاملی داشته باشید، می‌توانید از کار کردن آن بدون باتری مطمئن باشید. همه لپ تاپ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به دو صورت پاسخگوی نیاز شما باشند: یکی در حالت باتری، و دیگری در حالت A/C (اتصال به برق مستقیم به وسیله آداپتور).

اگر باتری لپ تاپ شما بنابه هردلیلی از کار افتاده است، یا برای افزایش عمر این قطعه تصمیم دارید هر از گاهی از لپ تاپ بدون باتری استفاده کنید، این مقاله را مطالعه کنید. نکات پیش رو به شما کمک می‌کند تا وقتی از لپ تاپ بدون باتری استفاده می‌کنید، مشکلی برای دستگاه‌تان ایجاد نشود.

آیا لپ تاپ بدون باتری کار می‌کند

نکات استفاده از لپ تاپ بدون باتری

استفاده از لپ تاپ بدون باتری چیزی نیست که متخصصان همیشه آن را توصیه کنند. برای حفظ سلامتی باتری و دستگاه، بهتر است بین استفاده از لپ تاپ بدون باتری و با باتری تعادل برقرار کنید. چراکه هیچ‌چیز به اندازه دمای بالا سلامت باتری را کاهش نمی‌دهد.

مثلا هنگامی که درحال وب‌گردی یا تماشای فیلم هستید، از باتری استفاده کنید؛ اما وقتی قصد کارهای گرافیکی و محاسباتی سنگین را دارید، باتری را خارج کنید. در ادامه نکات استفاده از لپ تاپ بدون باتری را می‌بینید:

 

چگونه باتری لپ تاپ را از مدار خارج کنیم؟

برای خارج کردن باتری از مدار در لپ تاپ‌های قدیمی‌تر کافی است ابتدا دستگاه را خاموش و از برق جدا کنید؛ ضامن را فشار دهید و باتری را خارج کنید. اگر لپ تاپ‌تان از مدل‌های جدید است و باتری آن خارج نمی‌شود، می‌توانید پس از کامل شدن شارژ، شارژر را جدا نکنید تا جریان برق مستقیم به سیستم پاور آن هدایت شود.

البته بعضی مدل‌ها نیز نرم‌افزارهایی دارند، که به کمک آنها می‌توانید باتری را در زمان مشخصی از مدار خارج کنید (مثلا هرگاه که میزان شارژ باتری به 70% رسید). با کمی جستجو در اینترنت و یا مراجعه به کاتالوگ دستگاه‌تان می‌توانید وجود این قابلیت و مسیر اجرای این تنظیمات را پیدا کنید.

علاوه بر این قابلیت، شما می‌توانید از یک برنامه قطع شارژ باتری لپ تاپ هم استفاده کنید. ان نرم‌افزارها با یادآوری نکات مختاف به شما و اعمال تنظیمات، به شما در نگهداری بهتر از لپ تاپ‌تان کمک می‌کنند.

استفاده از لپ تاپ بدون باتری

متصل بودن لپ تاپ به برق با آداپتور اصلی

همیشه برای اتصال لپ تاپ به برق از آداپتور و شارژر اصلی آن استفاده کنید. آداپتور اوریجینال به خوبی با ولتاژ و سایر مشخصات دستگاه شما منطبق است، و مانند نمونه‌های تقلبی نیز به دستگاه شما آسیب نمی‌زند. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از لپ تاپ بدون باتری، به‌طور ناگهانی نیز برق آن را قطع نکنید (برای جلوگیری از آسیب به سخت‌افزار).

 

آیا لپ تاپ نیاز به محافظ برق دارد؟

متصل بودن لپ تاپ به برق بدون استفاده از یک محافظ برق اصلا توصیه نمی‌شود. یک محافظ برق، حتی ساده‌ترین مدل‌های آن، می‌تواند از دستگاه شما در برابر نوسانات ولتاژ و خطرات آن حفظ کند. همان‌طور که می‌دانید، نوسانات احتمالی می‌توانند قطعات لپ تاپ را با مشکلات جدی مواجه کنند.

 

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم پاسخ کاملی به پرسش " آیا لپ تاپ بدون باتری کار می‌کند؟" داده باشیم. ضمن رعایت نکات متصل بودن لپ تاپ به برق و استفاده از آن بدون باتری، به یاد داشته باشید که باتری‌ها طول عمر مشخصی دارند، و دیر یا زود باید آنها را تعمیر و یا تعویض کرد.