در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم؟

چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم؟

اگر کارتان طوری است که باید از لپ تاپ لنووی خود زیاد استفاده کنید، حتما متوجه بیش از حد گرم شدن آن شده‌اید. اجرای چند برنامه سنگین می‌تواند دمای پردازنده را افزایش دهد، و فن‌های خنک‌کننده را درگیر کند. برای خنک کردن سریع پردازنده و جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی لازم است هر از گاهی سرعت فن لپ تاپ لنوو را بالا ببرید، یا اصطلاحا آن را "روشن" کنید. در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم.

 چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم

چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم؛ استفاده از بایوس

شما می‌توانید روشن کردن فن لپ تاپ لنوو را از طریق منوی BIOS انجام دهید، و سرعت فن CPU را افزایش دهید. کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در صورت لزوم آخرین به روزرسانی BIOS را روی لپ تاپ Lenovo نصب کنید. این به روزرسانی را می‌توانید از صفحه پشتیبانی لنوو به صورت رایگان دانلود کنید.
  2. پس از نصب به روزرسانی، لپتاپ خود را خاموش و آن را دوباره روشن کنید. وقتی صفحه بوت ظاهر شد، کلید Delete را فشار دهید و نگه دارید تا منوی تنظیمات BIOS لود شود.
  3. پیکان‌های جهت دار صفحه کلید را فشار دهید تا System Monitor را انتخاب کنید. Enter را فشار دهید. سپس Fan Control و CPU Fan Speed ​​Control را انتخاب کنید.
  4. کنترل را از خودکار (Automatic) به دستی (Manual) تغییر دهید. با این کار می‌توانید سرعت فن پردازنده لپتاپ لنوو را به صورت درصدی کنترل کنید.
  5. درصد مطلوبی که مایل هستید فن لپ تاپ لنوو طبق آن کار کند را وارد کنید. برای کار با سرعت کامل، عدد 0 را وارد کنید. توجه داشته باشید که فن‌ها تا زمانی باید با 100% قدرت خود کار کنند که پردازنده نیاز دارد.
  6. برای راه اندازی مجدد رایانه و بالا بردن سرعت فن لپ تاپ لنوو، کلید F10 را فشار دهید. برای برگرداندن سرعت فن لپتاپ لنوو به حالت عادی، مراحل بالا را تکرار کنید؛ اما کنترل فن را دوباره به تنظیم خودکار تغییر دهید.

 روشن کردن فن لپ تا لنوو

چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم؛ نکات

کمتر لپ تاپ لنوویی را می‌توان پیدا کرد که فن(های) خود را کاملا خاموش کند. به محض اینکه سنسورهای دستگاه حس کنند که اجزای آن بیش از حد گرم شده‌ است، میزان چرخش فن را برای خنک کردن دستگاه افزایش می‌دهند. زمانی هم که دما کاهش پیدا کند، سرعت فن کمتر می‌شود.

همان‌طور که در بخش قبل دیدیم چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم، روشن شدن فن و تنظیم سرعت آن توسط نرم افزارهای از پیش نصب‌شده انجام می‌شود، تا شما مجبور نباشید آن را کنترل کنید.

بسته به مدل، دستگاه شما ممکن است دکمه مخصوصی برای روشن کردن فن لپ تاپ لنوو داشته باشد. البته این دکمه معمولا برای افزایش توان و روش کردن فن‌های دیگر است. یعنی پیش از زدن آن سیستم خنک‌کننده کاملا غیرفعال نیست.

در آخر، اگر لازم است مدام بپرسید چگونه فن لپ تاپ لنوو را روشن کنیم و به دنبال راه‌های روشن کردن فن لپ تاپ لنوو باشید، پیشنهاد می‌کنیم با یک متخصص درباره سلامت فن لپتاپ‌تان مشورت کنید.