فروشگاه لپ تاپ بهار

فعال و غیر فعال کردن کیبورد لپتاپ

فعال و غیر فعال کردن کیبورد لپتاپ

کیبورد لپتاپ یکی از مهمترین ابزارهای ورودی لپتاپ محسوب می‌شود و اهمیت وجود آن بر کسی پوشیده نیست. گاهی پیش میآید که کارایی کیبورد لپتاپ با مشکل مواجه میشود و کلیدهای آن عمل نمیکند. این احتمال وجود دارد که ویندوز شما کیبورد لپتاپ را غیر فعال کرده باشد. احتمالا شما هم با این مساله روبرو شدید و به دنبال راه حلی برای آن میگردید. در این نوشته توضیحاتی در مورد فعال و غیر فعال کردن کیبورد لپتاپ در سیستم عامل ویندوز خدمت شما خواهیم داد. از اینکه با ما همراه هستید سپاسگزاریم.

فعال و غیر فعال کی برد لپتاپ
حل مشکل غیر فعال شدن کیبورد لپتاپ در ویندوز
غیر فعال شدن کیبورد لپتاپ بی دلیل اتفاق نمیافتد. قبل از انجام هر کاری بایستی به سراغ علت اصلی به وجود آمدن این مشکل برویم. دلایل زیادی وجود دارند که می‌توانند منجر به غیر فعال شدن کیبورد لپتاپ شوند. اما برای فعال کردن مجدد آن، همیشه می‌توانید روی ابزار Device Manager حساب کنید. برای فعال کردن مجدد صفحه کلید در ویندوز، می‌توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:
ابتدا وارد قسمت Control Panel کامپیوتر شوید .
گزینه “Device Manager” را باز کرده و روی ” Keyboard” کلیک کنید.
روی درایور صفحه کلید خود راست کلیک کرده و سپس، Update driver را انتخاب کنید.
به طور خودکار، نرم‌‌افزار درایور به روز شده را برای نصب، جستجو کنید.
از سوی دیگر برای حذف درایور می‌توانید روی Uninstall device کلیک کنید. پس از راه‌ اندازی مجدد، درایور بلافصله نصب می‌شود.
نصب آنتی ویروس روی ویندوز
ممکن است مراحل فعال کردن کیبورد لپتاپ را انجام داده باشید اما باز هم غیر فعال باقی مانده باشد. این احتمال وجود دارد که ویروسها یا بدافزارها درون سیستم عامل شما فعال باشند. شاید عجیب به نظر برسد، اما حتی بدافزارها نیز می‌توانند کیبورد لپتاپ شما را از کار بیندازند. توصیه می‌کنیم در اولین فرصت، یک آنتی ویروس قدرتمند روی سیستم خود نصب کنید تا از بروز چنین مشکلی بتوانید پیشگیری کنید. این کار باعث می‌شود که خیالتان از بدافزارها و برنامه‌های مخرب، تا حدود زیادی راحت شود. آنتی ویروس‌های زیادی در اینترنت موجود هستند که می‌توانید بر حسب تمایل، هر کدام از آن‌ها را دانلود کرده و روی سیستم خود، نصب کنید. البته باید توجه داشته باشید که بسیاری از این برنامه‌ها، رایگان نبوده و بایستی اشتراک سالانه آن‌ها را خریداری نمایید.

غیر فعال کردن کیبورد لپتاپ در ویندوز
در صورتی که فعال نبودن کیبورد لپتاپ شما علت سخت افزاری نداشته باشد، با اعمال تنظیمات بالا، به احتمال زیاد دوباره فعال خواهد شد. اما ممکن است به هر دلیلی، تمایل داشته باشید که کیبورد خود را غیر فعال کنید. برای انجام این کار کافیست کلید Shift سمت راست صفحه کلید خود را به مدت ۸ ثانیه نگه دارید تا یک باکس برایتان باز شود. سپس با زدن گزینه Yes در باکس فوق می‌توانید کیبورد خود را غیر فعال کنید. برای فعال کردن مجدد کیبورد لپتاپ هم روال به همین صورت است.

 

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x