فروشگاه لپ تاپ بهار

داغ شدن شارژر لپتاپ؛ علل و راه حلها

داغ شدن شارژر لپتاپ؛ علل و راه حلها

امروزه کاربران از اهمیت وجود یک شارژر لپتاپ برای دستگاه خود آگاهی دارند. شارژ شدن یک لپ تاپ ممکن است یک ساعت و یا حتی بیشتر زمان ببرد و در این مدت داغ کند. اما اگر حرارت بیش از حد باشد و بلافاصله پس از وصل کردن آداپتور به برق، شارژر شروع به داغ شدن کند، بدان معناست که شارژر دچار نقص شده است.
داغ کردن شارژر لپ تاپ باید در اسرع وقت بررسی و برطرف شود. در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب دیدگی قطعات لپ تاپ مثل باتری، پردازنده، کارت گرافیک و … شود. در این نوشته علت داغ شدن شارژر لپتاپ و همچنین چندین راهکار برای حل این مساله را تشریح خواهیم کرد. از این که با ما همراه هستید سپاسگزاریم.

داغ شدن باتری

دلایل داغ شدن شارژر لپ تاپ
دلایل مختلفی وجود دارد که شارژر لپتاپ را داغ میکند. ممکن است شارژر شما استاندارد نباشد و جریان بیش از حد از باتری بکشد. همچنین وجود نقص در کابل شارژر نیز میتواند باعث داغ شدن شارژر لپتاپ شود. وجود نقص در باتری و همچنین در مدارهای داخلی شارژر نیز از دیگر عوامل داغ شدن شارژر لپتاپ محسوب میشوند.


راهکارهای موثر در رفع مشکل داغ شدن شارژر لپ تاپ
تا به اینجا با دلایل داغ شدن شارژر لپتاپ آشنا شدید. در ادامه به ارایه چند راهکار برای حل این مساله خواهیم پرداخت.


استفاده از شارژر لپتاپ اصلی
شارژرهای متفرقه برای شارژ کردن لپتاپ گزینه مناسبی نخواهند بود. لذا برای رفع مشکل داغ کردن شارژر لپ تاپ و پیشگیری از بروز و تشدید این مسئله، تنها از شارژر اصلی که به همراه لپتاپ ارایه میشود، استفاده کنید.


کسب اطمینان از سالم بودن کابل شارژ و پریز برق


اگر شارژر لپ تاپ شما هنگام شارژ شدن به طور غیر عادی داغ می شود، قبل از انجام هرکاری از سالم بودن کابل شارژ و پریز برق اطمینان کسب کنید. دو شاخه شارژر را به پریز دیگری بزنید. اگر مساله حل نشد، کابل را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که اثری از زدگی، خراش یا پوسیدگی در آن وجود نداشته باشد.
شارژر لپ تاپ باید در دمای مناسب باشد.
مهم است که شارژر لپتاپ در چه دمای محیطی قرار داشته باشد. فرقی ندارد که در فضای باز باشد یا بسته؛ در هر صورت مهم است که دمای محیط اطراف آن چندان بالا یا پایین نباشد. گرما یا سرمای غیر استاندارد به شارژر لپتاپ آسیب رسانده و ممکن است موجب داغ شدن آن شود.


تعمیر یا تعویض باتری لپتاپ
گاهی داغ شدن شارژر لپ تاپ، ناشی از وجود نقص در باتری میباشد. بنابراین در اولین فرصت، اقدام به تعمیر یا تعویض باتری لپ تاپ خود در یک تعمیرگاه مجاز و معتبر کنید تا مشکل داغ شدن شارژر نیز برطرف شود.


لوازم جانبی را بررسی کنید
ممکن است مشکلات موجود در لوازم جانبی لپ تاپ باعث بروز داغی در شارژر شوند. البته هنگامی که لپتاپ خاموش است و آن را به شارژ بزنید، این مورد قطعیت ندارد. اما اگر لپ تاپ روشن را شارژ می کنید، بهتر است مطمئن شوید که لوازم جانبی همچون ماوس، کول پد، هارد و … سالم باشند.


تست و تعمیر شارژر لپتاپ
آخرین روش برای رفع مشکل داغ شدن شارژر لپتاپ، تست و تعمیر آن است. ممکن است بر اثر استفاده بیش از حد، مدارهای  داخلی شارژر آسیب دیده و موجب داغ شدن آن در حین شارژ شدن لپتاپ شوند. در این صورت نیاز به انجام تست آداپتور است که تعمیرکاران مجرب با استفاده از ابزار خاصی قادر به انجام دادن آن هستند. پس از تست شارژر و شناسایی مدارها و قطعات آسیب دیده، آنها را تعویض می کنند تا مساله داغ شدن شارژر حل شود.

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x