فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه شارژر لپتاپ مناسب خریداری کنیم؟

چگونه شارژر لپتاپ مناسب خریداری کنیم؟

شارژر لپتاپ نیز مانند دیگر قطعات لپتاپ ممکن است دچار ایراداتی شود. نوسان برق، آب خوردگی، ضربه خوردن و قطع شدن کابل شارژر از جمله عوامل ایجاد خرابی در شارژر محسوب میشوند. خبر خوب این است که تقریبا شارژر تمامی مدلهای لپ تاپ در بازار موجود می باشند. بهتر است قبل از خرید، اطلاعاتی در رابطه با شارژر مورد نیاز خود داشته باشید تا بتوانید شارژر مناسب برای لپتاپ خود تهیه کنید. در این نوشته، موارد مهمی که تعیین کننده شارژر مناسب برای لپتاپ شما هستند را توضیح خواهیم داد. از این که با ما همراه هستید سپاسگزاریم.


 شارژر لپتاپ اوریجینال یا کپی
کیفیت شارژر لپتاپ یکی از موارد مهم در انتخاب و خرید است. شارژرهای موجود در بازار اغلب در دو کیفیت اورجینال و کپی عرضه میشوند. تشخیص شارژر اورجینال و کپی برای کاربران شاید کمی مشکل باشد، ولی مواردی نیز هست که در نظر گرفتن آنها تا به شما کمک شایانی خواهد کرد. معمولا ظرافت در طراحی شارژرهای اصلی لحاظ شده است و در نگاه اول می‌توان تفاوت بین نمونه‌های اصلی و تقلبی را متوجه شد. همچنین کیفیت فیزیکی شارژرهای اصلی از جمله جنس بدنه و رنگ چاپ روی بدنه با شارژرهای تقبلی کاملا متفاوت است. خرید شارژر اورجینال از یک فروشگاه معتبر، می تواند خیال شما را بابت شارژ لپ تاپتان تا مدت ها راحت کند. لازم به ذکر است که شارژر اوریجینال نسبت به شارژر کپی دارای قیمت بالاتری هست.


 ولتاژ و آمپر شارژر لپتاپ
ولتاژ و آمپردر واقع ویژگیهای مهم یک شارژر لپتاپ هستند. سعی کنید بر اساس این دو پارامتر که بر روی بدنه شارژر قبلی خود درج شده، اقدام به خرید شارژر کنید. در صورتی که به شارژر قبلی خود دسترسی ندارید، میتوانید با جست و جو در اینترنت، مشخصات ولتاژ و آمپر لپتاپ خود را بیابید. اصولا هر چه شدت جریان بیشتر باشد لپ تاپ  شما سریع تر شارژ می شود. اما کم یا زیاد بودن ولتاژ نسبت به ولتاژ شارژر قبلی میتواند آسیبهای جدی به لپتاپ شما وارد کند. بنابراین شارژری مناسب است که ولتاژ خروجی آن با ولتاژ شارژر قبلی خود یکسان باشد.


 شکل و ابعاد کانکتور شارژر لپتاپ
توجه به شکل و ابعاد کانکتور شارژر لپتاپ نیز در کنار دیگر موارد از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که اگر کانکتور با سوکت شارژ لپتاپ سازگار نباشد، عملا شارژر بلا استفاده میشود. لذا هنگام خرید حتما این مورد را مد نظر قرار دهید تا بعدا دچار مشکل نشوید.


کابل برق شارژر لپتاپ
در بعضی مدلهای شارژر لپتاپ، کابل برق و شارژر به صورت مجزا هستند. معمولا اگر شارژری دچار مشکل شده باشد، ناشی از آسیب دیدگی یکی از این دو مورد است و به ندرت پیش میآید که همزمان هر دو خراب شده باشند. پس نیاز نیست هر دو را با هم خریداری کنید. دقیقا به همین علت است که در بازار این دو قسمت به صورت جداگانه به کاربران عرضه میشود. پس اگر نیاز به یک شارژر لپتاپ کامل برای برای دستگاه خود دارید، خرید کابل برق را نیز مد نظر قرار دهید.

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x