فروشگاه لپ تاپ بهار

حفظ و نگه داری شارژر لپتاپ، چگونه؟

حفظ و نگه داری شارژر لپتاپ، چگونه؟

شارژر لپتاپ، یکی از لوازم ضروری لپتاپ است. لپتاپها تنها مدت کوتاهی بدون آن کارایی دارند. نگهداری از این ابزار نیز دارای اهمیت خاصی است.  خرابی شارژر لپتاپ میتواند سبب بروز مشکلات جدی در لپتاپ شما شود و در برخی موارد ممکن است منجر به سوختن یک قطعه ی مهم در برد لپتاپ شما شود. در این نوشته، مطالبی پیرامون حفظ و نگه داری شارژر لپتاپ به شما کاربران عزیز ارایه خواهد شد. از این که با ما همراه هستید سپاسگزاریم.

چگونه شارژر لپتاپ را تست کنیم؟

برای تست کردن شارژر لپتاپ نیاز به یک اهم متر داریم . درجه تنظیم آن را بر روی ولتاژ قرار داده و پراپهای مثبت و منفی را به اهم متر متصل میکنیم ، پس از اتصال به سراغ شارژر لپتاپ می رویم. شارژر را به برق متصل کرده و پرابهای مثبت و منفی را به خروجیهای مثبت و منفی شارژر وصل میکنیم. حال سوال پیش میآید که چطور سر مثبت و منفی خروجی شارژر لپتاپ را تشخیص دهیم؟ در پاسخ به این سوال بایستی یادآور شد که اکثر سوکت های شارژر لپ تاپ دارای دو قسمت است:

  • مغزی (در داخل سوکت شارژ)
  • لایه ی دوری سوکت شارژ که اطراف مغزی وجود دارد

مغزی سوکت شارژ همان خروجی مثبت و لایهی دوری مغزی همان خروجی منفی شارژر میباشد . با اتصال پراپها بایستی اهم متر ولتاژ ۱۹v یا کمی بیشتر را نشان دهد. این عدد بیانگر صحت شارژر لپتاپ است. در صورتی که شارژر شما فاقد مغزی بود میبایست پراب مثبت را داخل لایه دوری سوکت شارژ برده و اتصالی را به آن داخل بدهید. همواره عدد نشان داده شده بر روی اهم متر را با اطلاعات درج شده بر روی شارژر مقایسه کنید. اختلاف این دو عدد بایستی کمتر از یک ولت باشد. چندین بار میزان ولتاژ خروجی شارژر را اندازه گیری کنید تا از سلامت آن اطمینان کامل کسب کنید.

در صورتی که اهم متر در اختیار ندارید، با یک شارژر دیگر که مشخصات آن کاملا شبیه شارژر خود بوده امتحان کنید. ممکن است ایراد از لپتاپ شما باشد که با انجام این کار میتوان به آن پی برد. اگر با شارژر دیگر، لپتاپ شما شروع به شارژ شدن کرد و روند شارژ شدن آن مانند قبل بود، نتیجه میگیریم که شارژر قبلی ایراد داشته و بایستی تعمیر یا تعویض شود. در غیر این صورت ایراد از لپتاپ شماست. بایستی آن را نزد یک تعمیرکار معتبر برده و مساله را برطرف کنید. البته بایستی از سالم بودن کابل پاور شارژر خود نیز اطمینان کسب کنید؛ چرا که ممکن است ایراد از این قسمت باشد.

عوامل خرابی و راههای پیشگیری از آسیب دیدگی شارژر لپتاپ

وجود نقص در شارژر لپتاپ میتواند بر اثر نوسانات برق، آب خوردگی، ضربه دیدن، استفاده نادرست از شارژر، اتصال نامناسب سوکت شارژر در لپتاپ و... باشد. رعایت نکات زیر میتواند به سلامت شارژر شما کمک شایانی کند.

  • استفاده از آداپتور مناسب برای شارژر
  • جلوگیری از آب خوردگی شارژر لپ تاپ
  • مراقبت از آن در مقابل ضربه و ….

در مورد استفاده از آداپتور مناسب بایستی گفت که به اطلاعات روی آداپتور شارژر لپ تاپ خود توجه داشته باشید . برای تهیه ی شارژری جدید باید طبق ولتاژ دستگاه خود شارژر برایش تهیه کنید ، در غیر این صورت اتصال شارژر با ولتاژ بالا، به برد لپتاپ شما آسیب وارد میکند و اتصال شارژر با ولتاژ پایین، مانع روشن شدن لپتاپ میشود. در مورد میزان جریان خروجی (آمپر) هم بایستی گفت که بالاتر بودن آن نسبت به شارژر قبلی خود در صورتی که ولتاژ یکسانی داشته باشند، ایرادی ندارد و قابل استفاده است. علاوه بر این از سازگار بودن سر شارژر با سوکت شارژ لپتاپ خود اطمینان کسب کنید.

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x