در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپ‬‬

راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپ‬‬

راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپ

همانطور که می دانید، باتری لپ‫تاپ که در واقع وظیفه تامین انرژی الکتریکی دیگر قطعات لپ‫تاپ را بر عهده دارد. لذا بایستی در حفظ و نگهداری از آن اقداماتی را انجام دهیم و از انجام برخی کارها پرهیز کنیم. یکی از این اقدامات، شارژ کردن آن به شکل صحیح می‫باشد. اما چگونه بایستی این کار را انجام داد؟ در صورتی که به دنبال پاسخ این سوال هستید، مطالعه این مقاله می‫‫تواند به شما کمک کند. از اینکه با ما همراه هستید سپاسگزاریم.

نکاتی در مورد شارژ باتری لپ‫تاپ 

در کل باتری لپ‫تاپ از لحاظ ساختاری به دو دسته لیتیوم-یونی و لیتیوم پلیمری تقسیم می‫شوند. اگرچه از لحاظ تکنولوژی با هم فرق دارند اما برای نگهداری از آن‫ها و همچنین افزایش طول عمر باتری بایستی نکات زیر را در نظر بگیریم.

  • باتری نمی تواند بیشتر از یک میزان مشخص شده شارژ شود.
  • در صورت اتصال دائمی باتری به شارژر لپتاپ، باتری شارژ نخواهد شد. زمانی که میزان شارژ باتری به ۱۰۰ درصد رسید، فرایند شارژ متوقف می شود و تا زمانی که ولتاژ از یک میزان مشخصی کمتر نشود، شارژ نمی شود.
  • تخلیه کامل باتری منجر به آسیب رسیدن به آن می‫شود. لذا نبایستی اجازه داد تا باتری لپ‫تاپ کاملا تخلیه شود.
  • عدم استفاده طولانی مدت از لپ‫تاپ نیز می‫تواند به باتری لپ‫تاپ آسیب برساند. حتی در برخی موارد امکان شارژ شدن آن را نخواهید داشت. لذا از عدم استفاده از آن برای یک بازه زمانی بلند مدت پرهیز کنید.
  • بهتر است یه مدت با باتری از لپ‫تاپ استفاده کنید و بعد از آن، لپ‫تاپ را به شارژر متصل کنید و از آن استفاده کنید. این رویه را مکررا انجام دهید.

 چگونه باتری لپتاپ را شارژ کنیم؟ 

شارژ کردن باتری لپ‫تاپ به چندین روش امکان پذیر است. در وهله اول سعی کنید با شارژر اصلی لپ‫تاپ، باتری را شارژ کنید. اما اگر شارژر در دسترس نبود می‫توانید با کمک روش‫های دیگر که توضیح خواهیم داد، باتری را شارژ کنید.

  • استفاده از آداپتور یونیورسال

با کمک آداپتور یونورسال شما قادر خواهید بود تا باتری لپ‫تاپ خود را شارژ کنید. چرا که با داشتن سوکت‫های مختلف می‫تواند از هر منبع تغذیه‫ای که 12 ولت DC خروجی آن باشد باتری شما را تغذیه و شارژ کند. البته دقت کنید که اگر به شکل نادرست تنظیم شود می‫تواند به باتری شما آسیب بزند.

  • استفاده از یک شارژر خارجی باتری لپتاپ

می‫توانید باتری لپ تاپ خود را توسط یک شارژر لپ‫تاپ خارجی شارژ کنید. این نوع شارژر به دلیل داشتن سوکت مخصوص، به سوکت شارژ لپ‫تاپ وصل نمی‫شود و مستقیم به خود باتری وصل می‫شود. همچنین دارای چند LED می‫باشند که به هنگام شارژ شدن چشمک می‫زنند و در صورت پر شدن ظرفیت باتری، کاملا روشن می‫شوند. توجه داشته باشید که بایستی یک شارژر خارجی متناسب با مشخصات لپ‫تاپ خود تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید.

  • استفاده از شارژ USB C

همانطور که می‫دانید، درگاه USB نوع A فقط امکان انتقال داده و خروجی نیرو را فراهم می کند  و نمی‫تواند به عنوان ورودی نیرو به کار رود. با معرفی USB نوع B و از همه مهمتر نوع C ، نه تنها انتقال داده‫ها سریعتر شده بلکه امکان ورودی و خروجی برق نیز فراهم شده است. خوشبختانه لپ تاپ های مدرن دارای کابل آداپتور برق USB C می‫باشند. اما در صورت نداشتن آن می‫توانید به صورت جداگانه خریداری کنید.