راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپ‬‬

سه شنبه 21 بهمن 1399 ( 2/9/2021 ) 81 بازدید کننده گروه آموزشی


راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپ

همانطور که می دانید، باتری لپ‫تاپ که در واقع وظیفه تامین انرژی الکتریکی دیگر قطعات لپ‫تاپ را بر عهده دارد. لذا بایستی در حفظ و نگهداری از آن اقداماتی را انجام دهیم و از انجام برخی کارها پرهیز کنیم. یکی از این اقدامات، شارژ کردن آن به شکل صحیح می‫باشد. اما چگونه بایستی این کار را انجام داد؟ در صورتی که به دنبال پاسخ این سوال هستید، مطالعه این مقاله می‫‫تواند به شما کمک کند. از اینکه با ما همراه هستید سپاسگزاریم.

نکاتی در مورد شارژ باتری لپ‫تاپ 

در کل باتری لپ‫تاپ از لحاظ ساختاری به دو دسته لیتیوم-یونی و لیتیوم پلیمری تقسیم می‫شوند. اگرچه از لحاظ تکنولوژی با هم فرق دارند اما برای نگهداری از آن‫ها و همچنین افزایش طول عمر باتری بایستی نکات زیر را در نظر بگیریم.

  • باتری نمی تواند بیشتر از یک میزان مشخص شده شارژ شود.
  • در صورت اتصال دائمی باتری به شارژر لپتاپ، باتری شارژ نخواهد شد. زمانی که میزان شارژ باتری به ۱۰۰ درصد رسید، فرایند شارژ متوقف می شود و تا زمانی که ولتاژ از یک میزان مشخصی کمتر نشود، شارژ نمی شود.
  • تخلیه کامل باتری منجر به آسیب رسیدن به آن می‫شود. لذا نبایستی اجازه داد تا باتری لپ‫تاپ کاملا تخلیه شود.
  • عدم استفاده طولانی مدت از لپ‫تاپ نیز می‫تواند به باتری لپ‫تاپ آسیب برساند. حتی در برخی موارد امکان شارژ شدن آن را نخواهید داشت. لذا از عدم استفاده از آن برای یک بازه زمانی بلند مدت پرهیز کنید.
  • بهتر است یه مدت با باتری از لپ‫تاپ استفاده کنید و بعد از آن، لپ‫تاپ را به شارژر متصل کنید و از آن استفاده کنید. این رویه را مکررا انجام دهید.

 چگونه باتری لپتاپ را شارژ کنیم؟ 

شارژ کردن باتری لپ‫تاپ به چندین روش امکان پذیر است. در وهله اول سعی کنید با شارژر اصلی لپ‫تاپ، باتری را شارژ کنید. اما اگر شارژر در دسترس نبود می‫توانید با کمک روش‫های دیگر که توضیح خواهیم داد، باتری را شارژ کنید.

  • استفاده از آداپتور یونیورسال

با کمک آداپتور یونورسال شما قادر خواهید بود تا باتری لپ‫تاپ خود را شارژ کنید. چرا که با داشتن سوکت‫های مختلف می‫تواند از هر منبع تغذیه‫ای که 12 ولت DC خروجی آن باشد باتری شما را تغذیه و شارژ کند. البته دقت کنید که اگر به شکل نادرست تنظیم شود می‫تواند به باتری شما آسیب بزند.

  • استفاده از یک شارژر خارجی باتری لپتاپ

می‫توانید باتری لپ تاپ خود را توسط یک شارژر لپ‫تاپ خارجی شارژ کنید. این نوع شارژر به دلیل داشتن سوکت مخصوص، به سوکت شارژ لپ‫تاپ وصل نمی‫شود و مستقیم به خود باتری وصل می‫شود. همچنین دارای چند LED می‫باشند که به هنگام شارژ شدن چشمک می‫زنند و در صورت پر شدن ظرفیت باتری، کاملا روشن می‫شوند. توجه داشته باشید که بایستی یک شارژر خارجی متناسب با مشخصات لپ‫تاپ خود تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید.

  • استفاده از شارژ USB C

همانطور که می‫دانید، درگاه USB نوع A فقط امکان انتقال داده و خروجی نیرو را فراهم می کند  و نمی‫تواند به عنوان ورودی نیرو به کار رود. با معرفی USB نوع B و از همه مهمتر نوع C ، نه تنها انتقال داده‫ها سریعتر شده بلکه امکان ورودی و خروجی برق نیز فراهم شده است. خوشبختانه لپ تاپ های مدرن دارای کابل آداپتور برق USB C می‫باشند. اما در صورت نداشتن آن می‫توانید به صورت جداگانه خریداری کنید.


راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپ‬‬قطعات لپ تاپ,گارانتی و پخش در لپ تاپ بهار2/9/2021راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپهمانطور که می دانید، باتری لپ‫تاپ که در واقع وظیفه تامین انرژی ال... راه‫های شارژ کردن باتری لپ‫تاپهمانطور که می دانید، باتری لپ‫تاپ که در واقع وظیفه تامین انرژی الکتریکی دیگر قطعات لپ‫تاپ را بر عهده دارد. لذا بایستی در حفظ و نگهداری از آن اقداماتی را انجام دهیم و از انجام برخی کارها پرهیز کنیم. یکی از این اقدامات، شارژ کردن آن به شکل صحیح می‫باشد. اما چگونه بایستی این کار را انجام داد؟ در صورتی که به دنبال پاسخ این سوال هستید، مطالعه این مقاله می‫‫تواند به شما کمک کند. از اینکه با ما همراه هستید سپاسگزاریم.نکاتی در مورد شارژ باتری لپ‫تاپ  در کل باتری لپ‫تاپ از لحاظ ساختاری به دو دسته لیتیوم-یونی و لیتیوم پلیمری تقسیم می‫شوند. اگرچه از لحاظ تکنولوژی با هم فرق دارند اما برای نگهداری از آن‫ها و همچنین افزایش طول عمر باتری بایستی نکات زیر را در نظر بگیریم.باتری نمی تواند بیشتر از یک میزان مشخص شده شارژ شود.در صورت اتصال دائمی باتری به شارژر لپتاپ، باتری شارژ نخواهد شد. زمانی که میزان شارژ باتری به ۱۰۰ درصد رسید، فرایند شارژ متوقف می شود و تا زمانی که ولتاژ از یک میزان مشخصی کمتر نشود، شارژ نمی شود.تخلیه کامل باتری منجر به آسیب رسیدن به آن می‫شود. لذا نبایستی اجازه داد تا باتری لپ‫تاپ کاملا تخلیه شود.عدم استفاده طولانی مدت از لپ‫تاپ نیز می‫تواند به باتری لپ‫تاپ آسیب برساند. حتی در برخی موارد امکان شارژ شدن آن را نخواهید داشت. لذا از عدم استفاده از آن برای یک بازه زمانی بلند مدت پرهیز کنید.بهتر است یه مدت با باتری از لپ‫تاپ استفاده کنید و بعد از آن، لپ‫تاپ را به شارژر متصل کنید و از آن استفاده کنید. این رویه را مکررا انجام دهید. چگونه باتری لپ‫تاپ را شارژ کنیم؟ شارژ کردن باتری لپ‫تاپ به چندین روش امکان پذیر است. در وهله اول سعی کنید با شارژر اصلی لپ‫تاپ، باتری را شارژ کنید. اما اگر شارژر در دسترس نبود می‫توانید با کمک روش‫های دیگر که توضیح خواهیم داد، باتری را شارژ کنید.استفاده از آداپتور یونیورسالبا کمک آداپتور یونورسال شما قادر خواهید بود تا باتری لپ‫تاپ خود را شارژ کنید. چرا که با داشتن سوکت‫های مختلف می‫تواند از هر منبع تغذیه‫ای که 12 ولت DC خروجی آن باشد باتری شما را تغذیه و شارژ کند. البته دقت کنید که اگر به شکل نادرست تنظیم شود می‫تواند به باتری شما آسیب بزند.استفاده از یک شارژر خارجی باتری لپ‫تاپمی‫توانید باتری لپ تاپ خود را توسط یک شارژر لپ‫تاپ خارجی شارژ کنید. این نوع شارژر به دلیل داشتن سوکت مخصوص، به سوکت شارژ لپ‫تاپ وصل نمی‫شود و مستقیم به خود باتری وصل می‫شود. همچنین دارای چند LED می‫باشند که به هنگام شارژ شدن چشمک می‫زنند و در صورت پر شدن ظرفیت باتری، کاملا روشن می‫شوند. توجه داشته باشید که بایستی یک شارژر خارجی متناسب با مشخصات لپ‫تاپ خود تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید.استفاده از شارژ USB Cهمانطور که می‫دانید، درگاه USB نوع A فقط امکان انتقال داده و خروجی نیرو را فراهم می کند  و نمی‫تواند به عنوان ورودی نیرو به کار رود. با معرفی USB نوع B و از همه مهمتر نوع C ، نه تنها انتقال داده‫ها سریعتر شده بلکه امکان ورودی و خروجی برق نیز فراهم شده است. خوشبختانه لپ تاپ های مدرن دارای کابل آداپتور برق USB C می‫باشند. اما در صورت نداشتن آن می‫توانید به صورت جداگانه خریداری کنید.5.0
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید