علایم خرابی باتری لپ‫تاپ را بهتر بشناسیم‬

پنج شنبه 16 بهمن 1399 ( 2/4/2021 ) 97 بازدید کننده گروه آموزشی


دستگاه‫های الکترونیکی برای تامین انرژی الکتریکی خود نیاز به باتری دارند. لپ‫تاپ‫ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و به باتری نیاز دارند. باتری لپ‫تاپ را می‫توان به عنوان یکی از مهمترین قطعات لپ‫تاپ به حساب آورد که بدون آن، لپ‫تاپ حتی قادر به روشن شدن نمی‫باشد. هر چند لپ‫تاپ‫های قدیمی‫تر که باتری خارجی (اکسترنال) داشتند می‫توانستند بدون باتری کار کنند، اما امروزه لپ‫تاپ‫ها اکثرا باتری داخلی (اینترنال) دارند و بدون آن کارایی ندارند.

اکثر کاربران از اهمیت باتری لپ‫تاپ به خوبی آگاهی دارند اما اطلاعات کمی در مورد نشانه‫های خرابی آن دارند. به طور مثال این سوال برایشان پیش می‫آید که چگونه متوجه خراب بودن باتری لپ‫تاپ شویم؟ یا چه زمانی بایستی به فکر تعویض آن باشیم؟ در این نوشته می‫خواهیم با علایم وجود نقص در باتری لپ‫تاپ بیشتر آشنا بشیم. از این که با ما همراه هستید سپاسگزاریم.

ظاهر شدن علامت بر روی آیکون باتری لپتاپ

یکی از نشانه‫های خرابی باتری لپ‫تاپ، نشان دادن اخطار از سمت سیستم عامل است. ویندوز یا دیگر سیستم عامل‫ها ممکن است اطلاعات زیادی درباره باتری دستگاه ارائه ندهند ، اما مطمئناً پیام‌های هشدار دهنده‫ای مبنی بر نیاز به تعویض باتری را نشان می ‫دهند تا از خاموش شدن ناگهانی لپ‫تاپ اجتناب شود. معمولااین پیام‫ها به صورت یک علامت X قرمز‌ روی نماد باتری ظاهر می شود و هشدار می‫دهد که باتری باید تعویض شود.

کاهش ظرفیت باتری لپتاپ
در روزهای اول پس از خرید لپ‫تاپ، شاهد بالا بودن میزان شارژدهی باتری لپ‫تاپ هستید. اما پس از مدتی، کم شدن این میزان را به خوبی حس خواهید کرد. در این مواقع، باتری لپ‫تاپ با کاهش ظرفیت روبروست. عوامل متعددی از جمله استفاده‫های طولانی مدت و اجرای بازی‫ها و برنامه‫های سنگین در بروز این مساله نقش دارند. از طرفی دیگر، اگر به مدت چندین ماه استفاده نشود، ظرفیت آن کاهش می‫یابد. بنابراین هم استفاده بیش از حد و هم عدم استفاده از آن به مدت طولانی، باعث افت ظرفیت می‫شود و شما را وادار به جایگزین کردن آن می‫کند.

عدم شارژ شدن باتری لپتاپ

یک باتری لپ‫تاپ سالم، معمولا برای شارژ شدن کامل به حدود ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد. این مدت زمان در بعضی از لپ‫تاپ ممکن است کمتر و یا بیشتر باشد. یکی از نشانه‫های وجود خرابی در باتری لپ‫تاپ این است که هنگام اتصال شارژر به پریز برق، باتری شارژ نمی‫شود. علاوه بر این، افزایش مدت زمان شارژ شدن نیز می‫تواند یک علامت هشدار مبنی بر وجود نقص در این قطعه باشد.

گرم شدن بیش از حد باتری لپتاپ

هنگام اجرای برنامه‫ها و بازی‫های سنگین، بدنه لپ‫تاپ شما کمی گرم می‫شود. این گرما ناشی از ملکرد پردازنده است که فن لپ‫تاپ این گرما را به بیرو هدایت می‫کند. اما گرم شدن باتری لپ‫تاپ، آن هم در زمان انجام کارهای سبک، امری غیر طبیعی است. البته بایستی توجه داشته باشید که عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث می شود باتری بیش از حد گرم شود. فن‫های آسیب دیده و یا دریچه‫های مسدود شده هوا از جمله این عوامل هستند.
بنابراین ابتدا بایستی دریچه های هوا در لپ تاپ را تمیز نموده و فن ها را تعویض کنید. بعد از انجام این کارها اگر باز هم متوجه شدید که لپ تاپ بیش از حد گرم می‫شود، به طور حتم مشکل از باتری لپ‫تاپ است.

 

 


علایم خرابی باتری لپ‫تاپ را بهتر بشناسیم‬قطعات لپ تاپ,گارانتی و پخش در لپ تاپ بهار2/4/2021دستگاه‫های الکترونیکی برای تامین انرژی الکتریکی خود نیاز به باتری دارند. لپ‫تاپ‫ها نیز از این قاعده ... دستگاه‫های الکترونیکی برای تامین انرژی الکتریکی خود نیاز به باتری دارند. لپ‫تاپ‫ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و به باتری نیاز دارند. باتری لپ‫تاپ را می‫توان به عنوان یکی از مهمترین قطعات لپ‫تاپ به حساب آورد که بدون آن، لپ‫تاپ حتی قادر به روشن شدن نمی‫باشد. هر چند لپ‫تاپ‫های قدیمی‫تر که باتری خارجی (اکسترنال) داشتند می‫توانستند بدون باتری کار کنند، اما امروزه لپ‫تاپ‫ها اکثرا باتری داخلی (اینترنال) دارند و بدون آن کارایی ندارند.اکثر کاربران از اهمیت باتری لپ‫تاپ به خوبی آگاهی دارند اما اطلاعات کمی در مورد نشانه‫های خرابی آن دارند. به طور مثال این سوال برایشان پیش می‫آید که چگونه متوجه خراب بودن باتری لپ‫تاپ شویم؟ یا چه زمانی بایستی به فکر تعویض آن باشیم؟ در این نوشته می‫خواهیم با علایم وجود نقص در باتری لپ‫تاپ بیشتر آشنا بشیم. از این که با ما همراه هستید سپاسگزاریم.ظاهر شدن علامت بر روی آیکون باتری لپ‫تاپیکی از نشانه‫های خرابی باتری لپ‫تاپ، نشان دادن اخطار از سمت سیستم عامل است. ویندوز یا دیگر سیستم عامل‫ها ممکن است اطلاعات زیادی درباره باتری دستگاه ارائه ندهند ، اما مطمئناً پیام‌های هشدار دهنده‫ای مبنی بر نیاز به تعویض باتری را نشان می ‫دهند تا از خاموش شدن ناگهانی لپ‫تاپ اجتناب شود. معمولااین پیام‫ها به صورت یک علامت X قرمز‌ روی نماد باتری ظاهر می شود و هشدار می‫دهد که باتری باید تعویض شود.کاهش ظرفیت باتری لپ‫تاپ در روزهای اول پس از خرید لپ‫تاپ، شاهد بالا بودن میزان شارژدهی باتری لپ‫تاپ هستید. اما پس از مدتی، کم شدن این میزان را به خوبی حس خواهید کرد. در این مواقع، باتری لپ‫تاپ با کاهش ظرفیت روبروست. عوامل متعددی از جمله استفاده‫های طولانی مدت و اجرای بازی‫ها و برنامه‫های سنگین در بروز این مساله نقش دارند. از طرفی دیگر، اگر به مدت چندین ماه استفاده نشود، ظرفیت آن کاهش می‫یابد. بنابراین هم استفاده بیش از حد و هم عدم استفاده از آن به مدت طولانی، باعث افت ظرفیت می‫شود و شما را وادار به جایگزین کردن آن می‫کند.عدم شارژ شدن باتری لپ‫تاپیک باتری لپ‫تاپ سالم، معمولا برای شارژ شدن کامل به حدود ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد. این مدت زمان در بعضی از لپ‫تاپ ممکن است کمتر و یا بیشتر باشد. یکی از نشانه‫های وجود خرابی در باتری لپ‫تاپ این است که هنگام اتصال شارژر به پریز برق، باتری شارژ نمی‫شود. علاوه بر این، افزایش مدت زمان شارژ شدن نیز می‫تواند یک علامت هشدار مبنی بر وجود نقص در این قطعه باشد.گرم شدن بیش از حد باتری لپ‫تاپهنگام اجرای برنامه‫ها و بازی‫های سنگین، بدنه لپ‫تاپ شما کمی گرم می‫شود. این گرما ناشی از ملکرد پردازنده است که فن لپ‫تاپ این گرما را به بیرو هدایت می‫کند. اما گرم شدن باتری لپ‫تاپ، آن هم در زمان انجام کارهای سبک، امری غیر طبیعی است. البته بایستی توجه داشته باشید که عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث می شود باتری بیش از حد گرم شود. فن‫های آسیب دیده و یا دریچه‫های مسدود شده هوا از جمله این عوامل هستند. بنابراین ابتدا بایستی دریچه های هوا در لپ تاپ را تمیز نموده و فن ها را تعویض کنید. بعد از انجام این کارها اگر باز هم متوجه شدید که لپ تاپ بیش از حد گرم می‫شود، به طور حتم مشکل از باتری لپ‫تاپ است.  5.0
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید