فروشگاه لپ تاپ بهار

تشخیص باتری لپ‫تاپ اصلی از غیر اصلی

تشخیص باتری لپ‫تاپ اصلی از غیر اصلی

اکثر کاربران از اهمیت وجود باتری لپ‫تاپ آگاهی دارند. در برخی مواقع مشکلاتی برای باتری پیش می‫آید که کاربران مجبور می‫شوند برای لپ‫تاپ خود باتری خریداری کنند. یکی از سوالاتی که ذهن کاربران را به خود مشغول کرده این است که چگونه باتری اصل با غیر اصل را تشخیص دهیم؟ در این نوشته میخواهیم راه‫های تشخیص باتری لپ‌تاپ اصل از غیز اصل را ارایه دهیم. با ما همراه باشید.

انواع باتری‌ لپ‌تاپ

باتری لپ‫تاپ در انواع مختلفی مانند لیتیوم یونی، نیکل کادمیوم، لیتیوم پلیمری، باتری‌های هوشمند و… ارائه می‌شوند. باتری‌های لیتوم یونی جدید‌ترین نوع باتری‌های لپ‌تاپ هستند که ویژگی‫های بسیار خوبی دارند؛ مثلاً وزن آنها سبک‌تر است و ظرفیت بیشتری دارند. اما بزرگ‌ترین ایراد این باتری‌ها این است که به مرور زمان کارایی آن‫ها کم می‫شود. امروزه مدل‌های تقلبی بسیار زیادی از این نوع باتری‌ها در بازار وجود دارند که باعث شده مصرف کنندگان به اشتباه از این باتری‌های تقلبی استفاده کنند و بعد از مدتی مجبور شوند دوباره باتری خود را تعویض کنند. بنابراین برای خرید یک باتری اصل به نکات زیر دقت کنید:

تشخیص باتری لپتاپ از روی مدل آن

برای اصل بودن باتری لپ‌تاپ باید به مدل و برند لپ‌تاپتان توجه کرده و متناسب با آن یک باتری مناسب تهیه  کنید. در ابتدا می‌توانید از طریق وب سایت رسمی  برند لپ‌تاپ خود مدل موردنظر را جست ‌و جو کرده و در مورد آن اطلاعاتی نظیر ظرفیت باتری، مشخصات، تعداد سلول، وزن، ولتاژ خروجی و همچنین شکل ظاهری آن کسب کرد.

بنابراین مراجعه به وب سایت برند سازنده لپ‌تاپ، تا حد زیادی می‌تواند به تشخیص اصل بودن باتری کمک کند. این را هم در نظر داشته باشید که ممکن است باتری لپ‫تاپ یک مدل از یک برند با چند مدل‫ دیگر از همان برند سازگاری داشته باشد. پس اگر باتری مخصوص مدل لپ‫تاپ خود را پیدا نکردید می‫توانید مدل‫های دیگر که سازگاری دارند را تهیه کنید.

کیفیت ساخت بدنه باتری لپتاپ

یک باتری لپ‫تاپ اصل دارای کیفیت بدنه بسیار خوب و از جنس pvc است. روکش باتری بر روی بدنه قرار گرفته و کاملاً اندازه آن است. برچسب‌ها به صورت کاملاً با کیفیت بر روی بدنه چسبیده و اندازه آن است؛ نوشته‌های روی برچسب‌ها با فونت خوانا نوشته شده و  هیچ چیز غیرعادی ظاهری در آن مشاهده نمی‌شود. در مقابل، باتری‌های فیک دارای فونت‌های خیلی کم رنگ یا بسیار پررنگ هستند و یا نوشته‌های روی آن دارای فونت‌های متنوع و یا کج و غیر استاندارد است. در باتری‌های فیک، برچسب‌های روی بدنه داری برآمدگی و شکاف هستند که نشانه‌ای از بی‌کیفیتی و تقلبی بودن باتری است. همچنین کیفیت بدنه باتری‫های فیک از جنس مواد بازیافتی و پلاستیک‫های درجه دوم است.

هماهنگ بودن قسمت‌های مختلف بدنه باتری لپتاپ

شما می‫توانید با نگاه کردن به یک باتری لپ‫تاپ تقلبی، شاهد ناهماهنگ بودن قسمت‌های مختلف آن باشید و به فیک بودن آن پی ببرید. در صورتی که در قسمت‌های مختلف یک باتری لپ‫تاپ اصلی، طراحی دقیق و چشم‫ نوازی دیده می‫شود.

وزن باتری لپتاپ

باتری لپ‫تاپ اصلی علاوه بر شکل ظاهری، دارای وزن بیشتری نسبت به باتری فیک می‫باشد. شما می‫توانید با در دست گرفتن یک باتری اصلی و یک باتری فیک، متوجه این موضوع شوید. البته این فاکتور به تنهایی ملاک تشخیص نیست و بایستی به نکات دیگر هم توجه کنید.

توجه به تاریخ ساخت باتری لپ‌تاپ

اصولا باتری لپ‫تاپ موجود در بازار یک تاریخ ساخت دارد که هم بر روی بدنه و هم بر روی جعبه درج شده است. در هنگام خرید، تاریخ ساخت درج شده بر روی بدنه و جعبه را تطابق دهید و در صورت مغایرت آن را به فروشنده اعلام کنید.

خرید باتری لپتاپ از فروشگاه‌های معتبر

در نهایت بهترین راه برای خرید باتری لپ‌تاپ اصلی و دیکر قطعات لپ تاپ، خرید آن از فروشگاه‌های معتبر است. فروشگاه‌های فیزیکی و یا آنلاین معتبر باتری‌های لپ‌تاپ اصل را با گارانتی به فروش می‌رسانند که شما می‌توانید با اطمینان خاطر خرید کنید.

 

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x