روش های تعمیر کیبورد لپ تاپ

یکشنبه 13 مهر 1399 ( 10/4/2020 ) 407 بازدید کننده گروه آموزشی


دکمه های کیبورد لپ تاپ همواره به دلایل گوناگون دچار مشکل می شوند. با این حال می توان این مشکلات را به راحتی و حتی در منزل و بدون داشتن تجهیزات خاصی برطرف کرد. در اکثر تعمیرات حرفه ای کل دکمه های کیبورد لپ تاپ دستخوش تعویض می شود.لذا ارزش دارد که با صرف چند دقیقه از وقتتان راه های آسان تر و بهتر را امتحان کنید. در این مقاله می خواهیم چند راهکار ساده برای تعمیر کیبورد لپ تاپ را به شما ارایه دهیم.با ما همراه باشید.

تعمیر کلید کیبورد شل شده

ممکن است کلید کیبورد لپ تاپ شل شود یا در جای خود بلغزد. برای برطرف کردن این مشکل اقدامات زیر را انجام دهید.

قدم اول: لپ‫ تاپ خود را خاموش کنید. تعمیر کیبورد لپ‫تاپ کار بی خطری است اما بهتر است که موارد احتیاط را قبل از انجام هر کاری رعایت کنید.

خاموش کردن لپ تاپ

قدم دوم: کلید شل شده را خارج کنید. در اکثر موارد این کار به راحتی صورت می‫ گیرد. بدین گونه که با تکان دادن ملایم کلید آن را از قاب نگهدارنده آن جدا کنید. در صورت نیاز می‫ توانید کلید را توسط یک پیچ‫ گوشتی از سمت گوشه‫ آن اهرم کرده و بیرون بکشید.

خارج کردن کلید شل شده

قدم سوم: قسمت‫های نگهدارنده دکمه را بررسی کنید. پایه درپوش کلید بایستی 4 قسمت نگهدارنده داشته باشد که در زیر آن تعبیه شده است. آنها را بررسی کنید و در صورت برخورد با یکی از موارد زیر اقدامات لازم را انجام دهید.

قسمت های نگگهدارنده دکمه

 • در صورت عدم اطمینان از سالم بودن قسمت‫ های نگهدارنده می توانید یک دکمه دیگر که مشابه دکمه قبلی است را جدا کرده و آن قسمت‫ ها را با یکدیگر مقایسه کنید

قدم چهارم: درپوش کلید خراب شده را جایگزین کنید.در صورت خراب بودن قسمت های نگهدارنده میبایست کلید جدیدی را جایگزین کنید. برای تهیه کلید از متناسب بودن آن با مدل لپ‫تاپ خود اطمینان حاصل کنید.برای نصب کلید جدید ابتدا یکی از قسمت‫های نگهدارنده را قلاب کرده و کلید را بر روی آن قرار دهید. سپس با کمی فشار بر روی دکمه متوجه صدای چفت شدن می‫ شوید.در این صورت دکمه شما به صورت صحیح نصب شده است.

جایگزینی کلید خراب شده

 • می‫ توانید یک کلید که خیلی کم از آن استفاده می‫ کنید را از جای خود درآورده و جایگزین کلید قبلی کنید.

قدم پنجم: میله فلزی را روی کلیدهای بزرگ ثابت کنید. کلید space و کلید shift هر کدام به صورت صاف بر روی یک میله فلزی قرار گرفته شده‫اند. در صورت صاف نبودن میله میبایست آن را به قاب پلاستیکی کوچک کیبورد متصل کنید. میله بایستی در راستای انتهای کلید قرارگیرد. به گونه ای که بازوهای میله در دو طرف چپ و راست میله کمی بالا رفته و روی قلاب ها قرار داشته باشند. پس از اتصال میله کلید را روی آن فشار دهید و آن را امتحان کنید. 

 

ثابت کردن میله فلزی روی دکمه بزرگ

 • در صورت خارج شدن میله از جای خود مشکلات جزیی ایجاد می‫ شود و کلید در جای خود مجددا شروع به لغزش می‫ کند. هنگام مشاهده چنین موردی لپ‫تاپ خود را نزد یک تعمیرکار برده تا مشکل را برطرف کند.
 • اگر می‫ خواهید کلید را جایگزین کنید حتما بایستی میله مربوط به آن کلید را نیز جایگزین کنید. میله قدیمی نیز توسط یک پیچ‫ گوشتی از جای خود بیرون می‫ آید.

قدم آخر: کلید های شل شده معمولا در اثر آسیب دیدن از ناحیه درپوش کلید یا میله فلزی آن بوجود می‫ آیند. در صورت اطمینان از سالم بودن درپوش کلید، بخش مربوط به کلید های گیر کرده که در ادامه این مطلب موجود است را بخوانید.

اگر می خواهید راجب مشکلات حروف در کیبورد بیشتر بخوانید

این مطلب را بخوانید

رفع مشکل حروف در کیبورد

 

در پوش دکمه

تعمیر کلید کیبورد گیر کرده یا غیر فعال

گاهی اوقات هنگام تعمیر کیبورد لپ تاپ با کلید گیر کرده یا غیر فعال مواجه می شوید. در این صورت اقدامات زیر را انجام دهید.

قدم اول: لپ‫تاپ خود را خاموش کرده و دوشاخه آن را از برق خارج کنید.انجام این کار آن هم در حین تعمیر کیبورد لپتاپ،احتمال  آسیب رسیدن به شما و لپ‫تاپ را به حداقل می‫ رساند.

خارج کردن شارژر لپ تاپ از پریز برق

قدم دوم: کلید را از کیبورد جدا کنید. این کار را با یک پیچ ‫گوشتی از سمت گوشه کلید به صورت آرام تکان داده تا صدای جدا شدن را حس کنید. سپس در همان حالت پیچ‫ گوشتی را به گوشه های دیگر کلید برده و همین کار را انجام دهید.

 • در صورت عدم جدا شدن یک گوشه از کلید، به سراغ گوشه‫ ای دیگر بروید.
 • برای جدا کردن دکمه های بزرگتر نظیر space و  shift از قسمت بالای آن (قسمتی که به سمت صفحه نمایشگر است) پیچ‫گوشتی را وارد کرده و آن را جدا کنید.

قدم سوم: قسمت مورد نظر را از وجود کثیفی و اشیاء ریز و مزاحم پاک کنید. برای برداشتن این اشیاء می‫ توانید از موچین استفاده کنید. گرد و غبار موجود بر روی سطح را نیز می‫ توان توسط جاروبرقی با قدرت مکش کم برطرف نمود.

قدم چهارم: نشت ها را پاک کنید. در صورتی که موادی بر روی صفحه کلید ریخته‫ اید، باقی مانده آن را با یک دستمال بدون پرز تمیز کنید. بهتر است دستمال را با کمی الکل مرطوب کنید تا چسبندگی‫ های موجود برطرف شود. منتظر بمانید تا اثرات الکل برطرف و ناحیه کاملا خشک شود. سپس درپوش کلید را در جای خود قرار دهید.

تمیز کردن نشت ها

قدم پنجم: صفحه نگهدارنده را بررسی کنید. صفحه نگدارنده که معمولا از پلاستیک سفید ساخته شده، شامل دو تا شئ باریک و مربعی می‫شود که درون هم قلاب می‫ شوند. این دو بایستی هم به کیبورد لپ‫تاپ و هم به یکدیگر کاملا متصل باشند.

صفحات نگهدارنده

قدم ششم:  قطعه پلاستیکی را بررسی کنید. این قطعه که شبیه به پستانک است دقیقا در مرکز زیر دکمه جای دارد. مطمئن شوید که کاملا ایستاده است و آن را با یک دستمال تمیز و نرم کمی فشاردهید. در صورت پایین ماندن بعد از فشار وارده، می‫بایست آن را تمیز و یا حتی تعویض کنید.

غشای لاستیکی سیلیکونی

 • هرگز این قسمت را با شئ کثیف یا تیز تمیز نکنید. چرا که این قسمت فوق‫ العاده حساس و آسیب پذیر است.
 • حتی‫ الامکان این قسمت را با یک دستمال بدون پرز و مرطوب شده توسط الکل تمیز کنید. با نهایت دقت خود این کار را انجام دهید و تا خشک شدن کامل آن صبر کنید.

قدم آخر: قطعه پلاستیکی جدید را بچسبانید.در نظر داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از چسب می‫ تواند به دکمه آسیب برساند. در صورت امکان برای انجام این کار، لپ‫تاپ خود را نزد یک تعمیرکار ببرید. اگر خود تصمیم به انجام این کار را دارید به طبق رویه زیر عمل کنید:

چسب سیلیکونی

 1. با دقت فراوان و بدون استفاده از شئ تیزی همچون چاقو، قطعه پلاستیکی را از دکمه خارج کنید.
 2. با استفاده از خلال دندان، مقداری چسب سیلیکونی را بر روی یک برگ کاغذ قرار دهید.
 3. قطعه پلاستیکی را با یک موچین بردارید و آن را روی قسمتی از کاغذ که چسب سیلیکونی وجود دارد بگذارید. بلافاصله آن را برداشته و به صفحه کلید منتقل کنید.
 4. به مدت حداقل 5 دقیقه نگه دارید تا چسب اثر خود را بگذارد.(می‫توانید طبق دستورالعمل نوشته شده بر روی چسب عمل کنید.)
 5. نگهدارنده و درپوش کلید را جای دهید و حداقل 5 دقیقه آن را رها کنید. سپس می‫توانید از کلید استفاده کنید.

نصب مجدد صفحه نگهدارنده

نصب مجدد صفحه نگهدارنده یکی دیگر از بخش های تعمیر کیبورد لپ تاپ است. برای انجام این کار بایستی اقدامات زیر صورت گیرد.

قدم اول: شکستگی صفحه را بررسی کنید. صفحه نگهدارنده از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت بزرگتر که مربعی شکل یا U شکل است، بر روی صفحه کیبورد نصب می‫شود و به سرپوش کلید متصل است. قسمت کوچکتر که یک حفره دایره‫ای شکل در مرکز آن است، بر روی یک تب کوچک واقع بر روی صفحه کلید نصب می‫شود. هر دوی این قسمت ها به وسیله‫ی دو تب کوچک در کناره‫های قسمت کوچکتر، به هم متصل می‫شوند.در صورتی که یکی از این قسمت ها گم شود یا بشکند، یک کلید کیبورد جدید یا حداقل یک صفحه نگهدارنده جدید متناسب با مدل لپ‫تاپ خود میبایست تهیه کنید. اگر هر دو قسمت سالم بود اقدامات بعدی را انجام دهید.

بررسی شکستگی صفحات نگهدارنده

 • قبل از جایگذاری کلید مطمئن شوید که صقحه نگدارنده داشته باشد. صفحه نگدارنده همواره با لولاها عرضه می ‫شود.
 • می‫ توانید صفحه نگدارنده را از یک کلیدی که به ندرت ازش استفاده می‫ کنید جدا کرده و جایگزین کنید.
 • در بعضی از مدل‫ ها تب ها جدا شده اند که میبایست توسط یک موچین آنها را به جای خود برگردانید.

قدم دوم: کلید کناری کلید مورد نظر را بررسی کنید. در یک صفحه کلید این امکان وجود دارد که صفحات نگدارنده به شکل‫های مختلفی متصل شده‫ اند. با یک پیچ‫ گوشتی کلید مجاور را از سمت گوشه ‫های آن خارج کنید. با توجه به نحوه اتصال صفحه نگهدارنده کلید مجاور، صفحه نگدارنده کلید موردنظرتان را نصب کنید.

بررسی کلید مجاور

قدم سوم: قسمت بزرگتر را بر روی صفحه کیبورد جای دهید. در بعضی از مدل ها نیاز است که قسمت بزرگتر را کمی فشار دهید تا بر روی صفحه کیبورد نصب شود. این کار را قبل از اتصال دو قسمت به هم انجام دهید. سپس قسمت کوچکتر را نصب کنید.

نصب صفحه بزرگتر نگهدارنده

 • تنها یک گوشه از قسمت بزرگتر به صفحه کیبورد متصل می‫شود.

قدم چهارم: قسمت کوچکتر را بر روی کیبورد نصب کنید. این قسمت را به گونه‫ ای که گوشه‫ قلاب

شده آن رو به پایین است در دست بگیرید و سعی کنید آن را در شیار مربوطه جای دهید.

نصب قسمت کوچکتر صفحه نگهدارنده

قدم پنجم: دو قسمت را به هم متصل کنید. پین های کناری قسمت کوچکتر را کمی فشار دهید تا درون قسمت بزرگتر چفت شوند. توجه کنید که فشار بیش از حد باعث شکستگی صفحه نگدارنده می ‫شود.

اتصال دو قسمت صفحه نگهدارنده به یکدیگر

قدم آخر: درپوش کلید را به جای خود برگردانید.در پوش کلید را بر روی صفحه نگدارنده کمی فشار دهید تا دو بار صدای چفت شدن را بشنوید.

نصب درپوش کلید

 

همان طور که در مقاله ملاحظه کردید، 3 راهکار برای تعمیر کلید کیبورد برای ما ارائه شد.هدف ما این است که پیش از مراجعه به تعمیرکار خودتان بتوانید مشکل را حل کنید!اگر این مقاله ی آموزشی برای شما مفید بوده است زیر همین پست نظرات خودتان را برای ما بنویسید.


روش های تعمیر کیبورد لپ تاپقطعات لپ تاپ,گارانتی و پخش در لپ تاپ بهار10/4/2020دکمه های کیبورد لپ تاپ همواره به دلایل گوناگون دچار مشکل می شوند. با این حال می توان این مشکلات را ب... دکمه های کیبورد لپ تاپ همواره به دلایل گوناگون دچار مشکل می شوند. با این حال می توان این مشکلات را به راحتی و حتی در منزل و بدون داشتن تجهیزات خاصی برطرف کرد. در اکثر تعمیرات حرفه ای کل دکمه های کیبورد لپ تاپ دستخوش تعویض می شود.لذا ارزش دارد که با صرف چند دقیقه از وقتتان راه های آسان تر و بهتر را امتحان کنید. در این مقاله می خواهیم چند راهکار ساده برای تعمیر کیبورد لپ تاپ را به شما ارایه دهیم.با ما همراه باشید.تعمیر کلید کیبورد شل شدهممکن است کلید کیبورد لپ تاپ شل شود یا در جای خود بلغزد. برای برطرف کردن این مشکل اقدامات زیر را انجام دهید.قدم اول: لپ‫ تاپ خود را خاموش کنید. تعمیر کیبورد لپ‫تاپ کار بی خطری است اما بهتر است که موارد احتیاط را قبل از انجام هر کاری رعایت کنید.قدم دوم: کلید شل شده را خارج کنید. در اکثر موارد این کار به راحتی صورت می‫ گیرد. بدین گونه که با تکان دادن ملایم کلید آن را از قاب نگهدارنده آن جدا کنید. در صورت نیاز می‫ توانید کلید را توسط یک پیچ‫ گوشتی از سمت گوشه‫ آن اهرم کرده و بیرون بکشید.قدم سوم: قسمت‫های نگهدارنده دکمه را بررسی کنید. پایه درپوش کلید بایستی 4 قسمت نگهدارنده داشته باشد که در زیر آن تعبیه شده است. آنها را بررسی کنید و در صورت برخورد با یکی از موارد زیر اقدامات لازم را انجام دهید.در صورت عدم اطمینان از سالم بودن قسمت‫ های نگهدارنده می توانید یک دکمه دیگر که مشابه دکمه قبلی است را جدا کرده و آن قسمت‫ ها را با یکدیگر مقایسه کنیدقدم چهارم: درپوش کلید خراب شده را جایگزین کنید.در صورت خراب بودن قسمت های نگهدارنده میبایست کلید جدیدی را جایگزین کنید. برای تهیه کلید از متناسب بودن آن با مدل لپ‫تاپ خود اطمینان حاصل کنید.برای نصب کلید جدید ابتدا یکی از قسمت‫های نگهدارنده را قلاب کرده و کلید را بر روی آن قرار دهید. سپس با کمی فشار بر روی دکمه متوجه صدای چفت شدن می‫ شوید.در این صورت دکمه شما به صورت صحیح نصب شده است.می‫ توانید یک کلید که خیلی کم از آن استفاده می‫ کنید را از جای خود درآورده و جایگزین کلید قبلی کنید.قدم پنجم: میله فلزی را روی کلیدهای بزرگ ثابت کنید. کلید space و کلید shift هر کدام به صورت صاف بر روی یک میله فلزی قرار گرفته شده‫اند. در صورت صاف نبودن میله میبایست آن را به قاب پلاستیکی کوچک کیبورد متصل کنید. میله بایستی در راستای انتهای کلید قرارگیرد. به گونه ای که بازوهای میله در دو طرف چپ و راست میله کمی بالا رفته و روی قلاب ها قرار داشته باشند. پس از اتصال میله کلید را روی آن فشار دهید و آن را امتحان کنید.  در صورت خارج شدن میله از جای خود مشکلات جزیی ایجاد می‫ شود و کلید در جای خود مجددا شروع به لغزش می‫ کند. هنگام مشاهده چنین موردی لپ‫تاپ خود را نزد یک تعمیرکار برده تا مشکل را برطرف کند.اگر می‫ خواهید کلید را جایگزین کنید حتما بایستی میله مربوط به آن کلید را نیز جایگزین کنید. میله قدیمی نیز توسط یک پیچ‫ گوشتی از جای خود بیرون می‫ آید.قدم آخر: کلید های شل شده معمولا در اثر آسیب دیدن از ناحیه درپوش کلید یا میله فلزی آن بوجود می‫ آیند. در صورت اطمینان از سالم بودن درپوش کلید، بخش مربوط به کلید های گیر کرده که در ادامه این مطلب موجود است را بخوانید.اگر می خواهید راجب مشکلات حروف در کیبورد بیشتر بخوانیداین مطلب را بخوانیدرفع مشکل حروف در کیبورد تعمیر کلید کیبورد گیر کرده یا غیر فعالگاهی اوقات هنگام تعمیر کیبورد لپ تاپ با کلید گیر کرده یا غیر فعال مواجه می شوید. در این صورت اقدامات زیر را انجام دهید.قدم اول: لپ‫تاپ خود را خاموش کرده و دوشاخه آن را از برق خارج کنید.انجام این کار آن هم در حین تعمیر کیبورد لپتاپ،احتمال  آسیب رسیدن به شما و لپ‫تاپ را به حداقل می‫ رساند.قدم دوم: کلید را از کیبورد جدا کنید. این کار را با یک پیچ ‫گوشتی از سمت گوشه کلید به صورت آرام تکان داده تا صدای جدا شدن را حس کنید. سپس در همان حالت پیچ‫ گوشتی را به گوشه های دیگر کلید برده و همین کار را انجام دهید.در صورت عدم جدا شدن یک گوشه از کلید، به سراغ گوشه‫ ای دیگر بروید.برای جدا کردن دکمه های بزرگتر نظیر space و  shift از قسمت بالای آن (قسمتی که به سمت صفحه نمایشگر است) پیچ‫گوشتی را وارد کرده و آن را جدا کنید.قدم سوم: قسمت مورد نظر را از وجود کثیفی و اشیاء ریز و مزاحم پاک کنید. برای برداشتن این اشیاء می‫ توانید از موچین استفاده کنید. گرد و غبار موجود بر روی سطح را نیز می‫ توان توسط جاروبرقی با قدرت مکش کم برطرف نمود.قدم چهارم: نشت ها را پاک کنید. در صورتی که موادی بر روی صفحه کلید ریخته‫ اید، باقی مانده آن را با یک دستمال بدون پرز تمیز کنید. بهتر است دستمال را با کمی الکل مرطوب کنید تا چسبندگی‫ های موجود برطرف شود. منتظر بمانید تا اثرات الکل برطرف و ناحیه کاملا خشک شود. سپس درپوش کلید را در جای خود قرار دهید.قدم پنجم: صفحه نگهدارنده را بررسی کنید. صفحه نگدارنده که معمولا از پلاستیک سفید ساخته شده، شامل دو تا شئ باریک و مربعی می‫شود که درون هم قلاب می‫ شوند. این دو بایستی هم به کیبورد لپ‫تاپ و هم به یکدیگر کاملا متصل باشند.قدم ششم:  قطعه پلاستیکی را بررسی کنید. این قطعه که شبیه به پستانک است دقیقا در مرکز زیر دکمه جای دارد. مطمئن شوید که کاملا ایستاده است و آن را با یک دستمال تمیز و نرم کمی فشاردهید. در صورت پایین ماندن بعد از فشار وارده، می‫بایست آن را تمیز و یا حتی تعویض کنید.هرگز این قسمت را با شئ کثیف یا تیز تمیز نکنید. چرا که این قسمت فوق‫ العاده حساس و آسیب پذیر است.حتی‫ الامکان این قسمت را با یک دستمال بدون پرز و مرطوب شده توسط الکل تمیز کنید. با نهایت دقت خود این کار را انجام دهید و تا خشک شدن کامل آن صبر کنید.قدم آخر: قطعه پلاستیکی جدید را بچسبانید.در نظر داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از چسب می‫ تواند به دکمه آسیب برساند. در صورت امکان برای انجام این کار، لپ‫تاپ خود را نزد یک تعمیرکار ببرید. اگر خود تصمیم به انجام این کار را دارید به طبق رویه زیر عمل کنید:با دقت فراوان و بدون استفاده از شئ تیزی همچون چاقو، قطعه پلاستیکی را از دکمه خارج کنید.با استفاده از خلال دندان، مقداری چسب سیلیکونی را بر روی یک برگ کاغذ قرار دهید.قطعه پلاستیکی را با یک موچین بردارید و آن را روی قسمتی از کاغذ که چسب سیلیکونی وجود دارد بگذارید. بلافاصله آن را برداشته و به صفحه کلید منتقل کنید.به مدت حداقل 5 دقیقه نگه دارید تا چسب اثر خود را بگذارد.(می‫توانید طبق دستورالعمل نوشته شده بر روی چسب عمل کنید.)نگهدارنده و درپوش کلید را جای دهید و حداقل 5 دقیقه آن را رها کنید. سپس می‫توانید از کلید استفاده کنید.نصب مجدد صفحه نگهدارندهنصب مجدد صفحه نگهدارنده یکی دیگر از بخش های تعمیر کیبورد لپ تاپ است. برای انجام این کار بایستی اقدامات زیر صورت گیرد.قدم اول: شکستگی صفحه را بررسی کنید. صفحه نگهدارنده از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت بزرگتر که مربعی شکل یا U شکل است، بر روی صفحه کیبورد نصب می‫شود و به سرپوش کلید متصل است. قسمت کوچکتر که یک حفره دایره‫ای شکل در مرکز آن است، بر روی یک تب کوچک واقع بر روی صفحه کلید نصب می‫شود. هر دوی این قسمت ها به وسیله‫ی دو تب کوچک در کناره‫های قسمت کوچکتر، به هم متصل می‫شوند.در صورتی که یکی از این قسمت ها گم شود یا بشکند، یک کلید کیبورد جدید یا حداقل یک صفحه نگهدارنده جدید متناسب با مدل لپ‫تاپ خود میبایست تهیه کنید. اگر هر دو قسمت سالم بود اقدامات بعدی را انجام دهید.قبل از جایگذاری کلید مطمئن شوید که صقحه نگدارنده داشته باشد. صفحه نگدارنده همواره با لولاها عرضه می ‫شود.می‫ توانید صفحه نگدارنده را از یک کلیدی که به ندرت ازش استفاده می‫ کنید جدا کرده و جایگزین کنید.در بعضی از مدل‫ ها تب ها جدا شده اند که میبایست توسط یک موچین آنها را به جای خود برگردانید.قدم دوم: کلید کناری کلید مورد نظر را بررسی کنید. در یک صفحه کلید این امکان وجود دارد که صفحات نگدارنده به شکل‫های مختلفی متصل شده‫ اند. با یک پیچ‫ گوشتی کلید مجاور را از سمت گوشه ‫های آن خارج کنید. با توجه به نحوه اتصال صفحه نگهدارنده کلید مجاور، صفحه نگدارنده کلید موردنظرتان را نصب کنید.قدم سوم: قسمت بزرگتر را بر روی صفحه کیبورد جای دهید. در بعضی از مدل ها نیاز است که قسمت بزرگتر را کمی فشار دهید تا بر روی صفحه کیبورد نصب شود. این کار را قبل از اتصال دو قسمت به هم انجام دهید. سپس قسمت کوچکتر را نصب کنید.تنها یک گوشه از قسمت بزرگتر به صفحه کیبورد متصل می‫شود.قدم چهارم: قسمت کوچکتر را بر روی کیبورد نصب کنید. این قسمت را به گونه‫ ای که گوشه‫ قلابشده آن رو به پایین است در دست بگیرید و سعی کنید آن را در شیار مربوطه جای دهید.قدم پنجم: دو قسمت را به هم متصل کنید. پین های کناری قسمت کوچکتر را کمی فشار دهید تا درون قسمت بزرگتر چفت شوند. توجه کنید که فشار بیش از حد باعث شکستگی صفحه نگدارنده می ‫شود.قدم آخر: درپوش کلید را به جای خود برگردانید.در پوش کلید را بر روی صفحه نگدارنده کمی فشار دهید تا دو بار صدای چفت شدن را بشنوید. همان طور که در مقاله ملاحظه کردید، 3 راهکار برای تعمیر کلید کیبورد برای ما ارائه شد.هدف ما این است که پیش از مراجعه به تعمیرکار خودتان بتوانید مشکل را حل کنید!اگر این مقاله ی آموزشی برای شما مفید بوده است زیر همین پست نظرات خودتان را برای ما بنویسید.5.0
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید