در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

کالیبره کردن ال سی دی لپ تاپ

کالیبره کردن ال سی دی لپ تاپ

کالیبره کردن ال سی دی لپ تاپ

کالیبره کردن ال سی دی لپ تاپ کاری ساده و در عین حال ضروری است. ال سی دی های موجود در بازار از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و به طور حتم کیفیت یکسانی هم ندارند.از این‌رو رنگ‌هایی که به نمایش می‌گذارند با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین کالیبره کردن آن، امری مهم به شمار می رود. توجه داشته باشید که از ویندوز ۷ به بعد، ویندوز این قابلیت را در خود گنجانده است. 

دقیقاً زمانی که  lcd لپ تاپ یا کامپیوترمان بسیار پر نور یا کم نور می گردد و یا برخی رنگ‌ها را به خوبی نمایش ندهد، زمان کالیبره کردن آن می باشد.

کالیبره کردن صفحه نمایش

 

به یاد داشته باشید که همیشه تنها راه حل خرید ال سی دی لپ تاپ نیست!شما خودتان به راحتی می توانید آن را کالیبره نمایید.

در این مقاله مراحل انجام کالیبراسیون به وسیله چشم را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

 

قبل از شروع به دو نکته توجه نمایید:

  • مانیتور لپ تاپ خود را روشن کنید و بگذارید 30 دقیقه دیگر گرم شود.
  • اطمینان حاصل کنید که مانیتور شما از وضوح بومی خود، که بالاترین رزولوشن پشتیبانی شده است، در حال کار است.

سریعترین و ساده ترین راه برای کالیبره کردن  استفاده از الگوها و کنترل هایی برای تنظیم کنتراست، روشنایی، سطح رنگ، وضوح، درجه حرارت رنگ و غیره است. دکمه ‌ها معمولا در پایین یا اطراف مانیتور قرار دارند.
اگر شما از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید و چنین دکمه‌هایی روی صفحه‌ نمایش ندارید، باید به سراغ تنظیمات کالیبره کردن در کامپیوتر خود بروید. 

اولین کار بازگرداندن تنظیمات مانیتور لپ تاپ به حالت پیش فرض کارخانه می باشد. در بین گزینه‌های تنظیمات آن عنوانی برای ریست کردن تنظیمات نمایشگر یا Reset To Factory Setting وجود دارد، آن را انتخاب کنید.

 

اگر قصد تعویض باتری لپ تاپ خود را دارید،این مطلب را بخوانید:

آیا زمان تعویض باتری لپ تاپ رسیده است؟

 

نحوه کالیبره کردن در Windows

برای شروع ابتدا منوی start را باز کنید.  گزینه Calibrate display را جستجو نمایید. پس از جستجوی این گزینه بر روی آن کلیک نمایید.

 1): در پنجره خوش آمدگویی Display calibration color2  پس از خواندن اطلاعات مقدماتی بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

 

lcdکالیبره کردن


انجام تنظیمات رنگی پایه است. در پنجره "set basic color setting" دکمه Next را کلیک نمایید تا تنظیمات رنگ ال سی دی اصلاح شود.

در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در حین انجام کار می توانیدذتخصصی ترین سرویس های تعمیر،تعویض و بهسازی قطعات لپ تاپ را دریافت نمایند، فقط کافیست با کارشناسان ما در تعمیر لپ تاپ در شیرازتماس حاصل نمایید.

 

lcdکالیبره کردن

 

 

 3): منوی گاما تنظیمات رنگ RGB نمایشگر شما را نمایش می دهد. این کار چیزی مثل تنظیم کردن کنتراست و روشنایی صفحه در آن واحد است و به شما این امکان را می دهد که جزییات بیشتری را در محیط‌های سایه دار یا بیش از حد اشباع شده ببینید. راهنمای این برنامه به شما سه گزینه نشان می‌دهد: "خیلی زیاد"، "خیلی کم" و "مناسب" . 
بهترین تنظیم برای این بخش همانطور که در تصویر نشان داده شده زمانی است که نقاط موجود در هر دایره قابل مشاهده نباشد.

 

lcdکالیبره کردن

 


4): در این بخش به راحتی با تنظیمات نوار کشویی نمایش داده شده در تصویر می‌توانید مقدار گامای خود را کم و زیاد کنید. این کار را تا زمانی که نقاط به صورت کامل محو شوند انجام دهید.

لازم به ذکر است که افزایش گاما سبب بالا رفتن مصرف انرژی و گاهی عدم توازن بین بیت‌های روشن و خاموش می شود، پس در این زمینه بسیار دقت نمایید.

 

lcdکالیبره کردن5): حالا زمان انجام تنظیمات روشنایی و کنتراست صفحه نمایش شما می‌باشد. با کلیک بر روی گزینه Next از این مرحله نیز عبور نمایید.

 

lcdکالیبره کردن

 


6): در این بخش سه تصویر مشاهده می کنید که بهترین حالت برای روشنایی را به شما نمایش می‌دهد. با مراجعه به این تصاویر می‌توانید تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

 با توجه به تفاوت خروجی مانیتورها با یکدیگر در این مرحله نمی توان گزینه خاصی را برای کالیبراسیون پیشنهاد نمود. اما نکته قابل توجه این است که کیفیت صفحه نمایش همانند سایر قطعات نظیر باتری لپ تاپ و کیبورد لپ تاپ و ... از اهمیت فراوانی برخوردار است. برای این بخش حد تعادل را در نظر گرفته و به مواردی مانند "عمق پیکسل‌های تیره، بالانس کنتراست، شدت روشنایی " که در عمر مانیتور تاثیر زیادی دارد و نمایش رنگ پوست دقت کنید.

 

lcdکالیبره کردن

 


 7): چندین صفحه بر مبنای تغییر کنتراست و روشنایی برای شما باز خواهد شد، با کلیک بر روی گزینه Next از آن‌ها عبور نمایید.
اکنون زمان آن رسیده که کنتراست را تنظیم کنید. همان روند را با مراجعه به سه تصویر جدید نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش شروع کنید تا به بهترین حالت کنتراست صفحه نمایش خود برسید. سپس بر روی گزینه Next  کلیک نمایید.

 

lcdکالیبره کردن

 


8): در بخش می‌توانید تنظیمات رنگی صفحه نمایش خود را مشاهده کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید باید قرمزی، سبزی و یا آبی بودن آن را از بین ببرید تا با موفقیت تعادل رنگی شما برقرار شود. بهترین حالت این بخش خاکستری بودن آن است. برای انجام کار بر روی Next کلیک نمایید.

در بین گزینه‌های موجود در این قسمت، می‌توانید در صورت نیاز RGB را به صورت مجزا تغییر دهید. اما این تغییر می‌تواند تاثیرات بسیاری در تصاویر متفاوت ایجاد کند. به عنوان مثال افزایش ترکیب سرد موجب تمایل رنگ‌ها به سوی رنگ آبی می‌شود، که در این حالت موجب خستگی زودتر چشم ها می شود. از سوی دیگر گرم کردن بیش از حد رنگ‌ها نیز موجب تیرگی و کاهش خاصیت رنگ‌ها می گردد. توصیه می‌گردد که برای تست تصاویر پس از انجام تنظیمات، از یک عکس مناسب با دقت 1920×1080 استفاده کنید.

 

 


9): در پایان نیز با کلیک بر روی گزینه Finish می‌توانید تمامی تغییرات ذکر شده را بر روی ویندوز ذخیره کنید. در اینجا تنظیمات صفحه نمایش شما به پایان رسید.
در این مرحله برای درک بهتر نتیجه، کالیبراسیون قبل و کالیبراسیون فعلی خود را انتخاب کرده تا بتوانید تفاوت را به وضوح مشاهده کنید.
 
سایر مقالات


آیا زمان تعویض باتری لپ تاپ رسیده است؟

فاکتورهای خرید یک فن لپ تاپ

آشنایی با کیبورد لپ تاپ