در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

آشنایی با کیبورد لپ تاپ

آشنایی با کیبورد لپ تاپ

کیبورد لپ تاپ جز واسط های سخت افزاری و تعاملی کامپیوتر محسوب می شود.شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید برای ساخت کیبورد از ماشین تحریر الهام گرفته اند.در بازار کیبوردها با توجه به ساختار و کابرد با یکدیگر متفاوت هستند!کیبردها به دو دسته ی کیبرد لپ تاپ و کیبورد کامپیوتر خانگی تقسیم می شوند.کاملا مشخص است که کیبورد لپ تاپ با با کامپیوتر خانگی با هم دیگر تفاوت دارند.اما در کل می توان گفت که کیبورد های موجود در بازار برای سه گروه کاربری حرفه ای ( گیمیر ها و کاربرانی که کیبورد هایی با کلید های خاص و مقاوم نیاز دارند ) ، نیمه حرفه ای ( کاربرانی به کیبوردی کمی پیشرفته تر از کیبورد معمولی نیاز دارند ) و کاربران معمولی طراحی شده اند.در حالت کلی کیبوردها به دو دسته ی زیر تقسیم می شوند.

 

کیبوردهای باسیم

 

 

خرید انواع کیبورد لپ تاپ 

کیبوردهای بدون سیم

 

کیبوردهای وایرلسی یا کیبوردهاب بدون سیم را می توان شبیه به کنترل تلویزیون دانست!در واقع این کیبوردها توسط سیم به کامپیوتر وصل نیستند و تنها از طریق گیرنده ای که به کامپیوتر متصل است می توانند دیتا را انتقال بدهند.روال کار این نوع از کیبوردها به این شکل است که زمانی که شما کلیدی را بر روی صفحه کلیدی فشار می دهید,توسط گیرنده دریافت و به کامپیوتر فرستاده می شود.در اخر باید بگوییم که کیبوردهای بدون سیم هم مختص لپ تاپ و هم کامپیوتر هستند.

 

ساختار کیبورد بدون سیم لپ تاپ

 

ارگ برایتان سوال پیش آمده که این کیبوردها به چه صورت کار می کنند باید بگویم که این کیبوردها در لپ تاپ با باطری کار می کنند.در زمان استفاده به دلیل آن‌ که این کیبوردها با پرتو مادون قرمز کار می‌کنند، گیرنده مادون قرمز باید جایی گذارده شود که پرتوی مادون قرمز را به راحتی دریافت کند.علاوه برآن  در زمان استفاده از کیبوردهای بی‌سیم به این نکته توجه داشته باشید که مسیر ارتباطی میان گیرنده و فرستنده‌ی مادون قرمز برقرار باشد و چیزی میان آن دو حائل نشده باشد، زیرا در صورت وجود مانع، دستگاه دیگر قادر به دریافت هیچ نوع علامت یا پیامی نخواهد بود.در صورت نبود چنین مشکلاتی استفاده از صفحه کلید بی‌سیم، علاوه بر حذف سیم‌های اضافه، انعطاف‌پذیری بیشتری در کار با لپ‌تاپ را برای شما فراهم می کند.

 

اگر عملکرد کیبورد لپتاپتان دچار مشکل شده است:

توصیه می شود که

حل کردن مشکلات رایج در کیبورد لپ تاپ را بخوانید.

 

تعمیر کیبورد لپ تاپ

 

اگر با راه حل های ارائه شده نتوانستید مشکل صفحه کلید لپ تاپ خود را حل کنید وقت آن رسیده است که صفحه کلید خود را تعمیر و یا تعویض کنید. 

 

مشکلاتی از کیبورد که قابل تعمیر است.

 

   
 • اصلاح از کارافتادگی دکمه های کیبورد
 • رفع مشکل خاموش شدن چراغ های بک لایت کیبورد
 • پاکسازی و گردگیری کیبورد لپ تاپ 
 • تعویض کلیدهای آسیب دیده و شکسته کیبورد
 • رفع اشکالات پیش آمده در کیبورد دستگاه که سبب اختلال در تایپ کاربر می گردد
 • ترمیم کلیدهای آسیب دیده و ضربه خورده

 

 

توجه داشته باشید که بیشتر خرابی های ناشی از ریختن مایعات در کیبورد، قابل تعمیر نبوده و یا مقرون به صرفه نمی باشد و کیبورد باید تعویض شود. کاربران می توانند با بروز هر گونه اختلال و ناکارامدی در این بخش، به مرکز تعویض و تعمیر لپ تاپ در شیراز مراجعه کنند و تخصصی ترین سرویس های تعمیر، تعویض و بهسازی قطعات لپ تاپ را دریافت نمایند.

در پایان باید بگوییم که از هر نوع کیبوردی که استفاده می کنید باید بدانید که کیبورد یکی از قطعات در معرض خرابی و آسیب است که نیاز به مراقبت و نگهداری درست دارد.در زیر به چند مورد از نکات مهم در نگهداری کیبورد لپ تاپ اشاره کرده ایم.

 

 • برای گردگیری و تمیز کردن کیبورد لپ تاپ، تنها از مایعات مخصوص و یک دستمال بدون پرز که کمی مرطوب باشد، استفاده کنید.

 • سرویس عمومی لپ تاپ که صرفا جهت تمیز نگه داشتن و رفع کثیفی ظاهری لپ تاپ می باشد را یاد بگیرید و حتما هر دوماه یکبار سرویس عمومی لپ تاپ را خودتان انجام دهید. خدمات مرتبط با این بخش در مرکز تعویض و تعمیرات کیبورد لپ تاپ لنوو ارائه می گردد.
  دستمال هایی که برای تمیز کردن کیبورد استفاده می کنید نرم، بدون پرز و نسبتاً خشک باشند
 • در صورتی که برای پاکسازی کیبورد دستگاه می خواهید از اسپری استفاده کنید از اسپری های مخصوص این کار که خروجی بسیار باریک و فشار کمی دارند استفاده نمایید.
 • احتیاط های لازم جهت پیشگیری از ریختن مایعات بر روی کیبورد دستگاه را همیشه مدنظر قرار داده و انجام دهید. زیرا نفوذ مایعات و گرد و غبار به داخل صفحه کلید، به سرعت موجب خراب شدن و یا حداقل، کاهش کارآیی صفحه کلید می شود.
 • هنگام کار طولانی مدت در منزل یا محل کار، یک کیبورد جداگانه به لپ تاپ وصل کنید تا از خرابی و فرسودگی آن جلوگیری کنید.
 • در صورت ریخته شدن مایعات بر روی کیبورد دستگاه، بلافاصله لپ تاپ خود را خاموش کرده و باتری آن را خارج نمایید. پس از این کار، بلافاصله دستگاه را به یکی از مراکز مجاز فعال در حوزه تعویض و تعمیر کیبورد لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید

سایر مقالات


 

آیا زمان تعویض باتری لپ تاپ فرا رسیده است؟