در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه کیبورد لپ تاپ لنوو را فارسی کنیم؟

چگونه کیبورد لپ تاپ لنوو را فارسی کنیم؟

اگر به تازگی یک لپ تاپ لنوو خریده‌اید، یا ویندوز آن عوض شده است و می‌پرسید چگونه کیبورد لپ تاپ لنوو را فارسی کنیم، با ما همراه باشید. معمولا نحوه فارسی کردن کیبورد لپ تاپ لنوو در ویندوز 10 چالش اصلی کاربران است.

در این مطلب فارسی کردن کیبورد لنوو در ویندوزهای 7 و 10 را بررسی می‌کنیم. توجه داشته باشید که در هر دو حالت، ابتدا باید زبان فارسی در بخش زبان‌های ویندوز نصب شده باشد.

 

نحوه فارسی کردن کی بورد لپ تاپ لنوو در ویندوز 10

به‌صورت پیش‌فرض، زبان صفحه کلید در ویندوز 10 همان زبانی است که هنگام نصب ویندوز انتخاب شده. از آنجا که ویندوز 10 تقریبا همه زبان‌های دنیا را پشتیبانی می‌کند، با انجام چند مرحله ساده می‌توان زبان کیبورد را فارسی کرد.

نحوه فارسی کردن کیبورد لپ تاپ لنوو در ویندوز 10 به شکل زیر است:

  1. در ویندوز 10 هم ابتدا باید کنترل پنل را باز کنید. برای این منظور، روی کادر جستجو در نوار وظیفه (Task Bar) کلیک، و سپس عبارت Control Panel را تایپ کنید. همچنین، می‌توانید آیکون کنترل پنل را به دستکتاپ اضافه کنید تا صرفا با یک کلیک به آن دسترسی داشته باشید.
  2. قسمت تنظیمات زبان (Language) را پیدا و آن را انتخاب کنید. در پنجره کنترل پنل ممکن است با دو مدل چیدمان مواج شوید. اگر آیکن‌ها براساس type مرتب شده‌اند، از قسمت Clock, Language, and Region روی Add a Language کلیک کنید. اما اگر آیکون همه گزینه‌ها را می‌بینید، روی آیکون Language و سپس گزینه Add a language در بالای صفحه کلیک کنید.
  3. در مرحله بعد برای فارسی کردن کیبورد لپ تاپ Lenovo، پس از باز شدن صفحه Add a language، گزینه فارسی را پیدا کنید. برای اینکه زبان فارسی را سریع‌تر پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم از منوی Group languages by گزینه Writing system را انتخاب کنید.
  4. حالا دکمه «فارسی» را انتخاب کنید تا زبان فارسی به ویندوز 10 اضافه شود.

نحوه فارسی کردن کیبورد لپ تاپ لنوو در ویندوز 10 به همین سادگی بود. حالا با کلیدهای ترکیبی Alt + Shift یا Win + Space می‌توانید زبان فارسی را انتخاب، و به فارسی تایپ کنید.

 نحوه فارسی کردن کیبورد لپ تاپ لنوو در ویندوز 10

چگونه کیبورد لپ تاپ لنوو را در ویندوز 7 فارسی کنیم؟

نصب زبان فارسی روی سیستم، و فارسی کردن صفحه کلید کیبورد در نسخه‌های مختلف ویندوز تفاوت چندان زیادی ندارد. برای فارسی کردن کیبورد لپ تاپ لنوو در ویندوز 7، طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. ابتدا وارد کنترل پنل سیستم‌تان شوید.
  2. در میان آیکون‌هایی که در پنجره کنترل پنل می‌بینید، گزینه Region and Language را انتخاب و روی آن کلیک کنید.
  3. پنجره‌ای که برای شما باز شده، پنجره تنظیمات زبان ویندوز است. تب Keyboards and Languages را انتخاب کنید.
  4. در تب باز شده روی گزینه Change keyboards راست کلیک کنید، تا پنجره جدیدی (به نام آن Text Services and Input Languages) برایتان باز شود.
  5. روی دکمه Add کلیک کنید. حالا گزینه Persian را پیدا، و در زیر مجموعه آن تیک مربوطه را فعال کنید.
  6. پس از کلیک روی گزینه OK، فارسی کردن کیبورد لپ تاپ لنوو در ویندوز 7 با موفقیت به پایان می‌رسد.

حالا تنها با فشردن کلیدهای ترکیبی Alt + Shift می‌توانید صفحه کلید لپ تاپ لنووی خود را فارسی کنید. البته در شرایطی که زبان فارسی در بخش زبان های ویندوز نصب شده باشد.