فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه کیبورد لپ تاپ را قفل کنیم؟

چگونه کیبورد لپ تاپ را قفل کنیم؟

چگونه کیبورد لپ تاپ را قفل کنیم؟ موقعیت‌های اضطراری بسیاری وجود دارد که کاربران مجبور به قفل کردن صفحه کلید لپ تاپشان می‌شوند. از جمله اینکه؛ بازی رایانه‌ای فقط به یک صفحه کلید دیجیتال نیاز دارد، صفحه کلید ثابت نیست و باید غیرفعال شود، یا کودکتان روی صفحه کلید، کلیک می‌کند. همهٔ این‌‌ها و موارد دیگری که شما را مجبور به سرچ در گوگل کرده است، می‌تواند دلیل قفل کردن کیبورد لپ تاپ باشد. پس برای پاسخ به این سوال که چگونه کیبورد لپ تاپ را قفل کنیم؟ تا پایان با ما همراه شوید.

چگونه کی بورد لپ تاپ را قفل کنیم؟

برای قفل کردن کیبورد لپ تاپ نیازی با کارهای پیچیده‌ای نیست. در اینجا چند روش کاربردی برای قفل کردن کیبورد لپ تاپ برای شما آوردیم.

  به کمک ترکیبی از کلیدها کیبورد را قفل کنید

در این روش که آسان‌ترین روش است می توانید قفل صفحه کلید لپ تاپ را فعال کنید. برای مثال با فشار دادن همزمان Win و L صفحه کلید قفل می‌شود. همچنین Ctrl + Alt + L را فشار دهید. نماد Keyboard Locker تغییر می کند تا قفل صفحه کلید را نشان دهد. اکنون تمام ورودی صفحه کلید قفل است ، از جمله کلیدهای عملکردی دیگر، Caps Lock ، Num Lock و ... است. همچنین می‌توانید به سایت سازنده لپ تاپ مراجعه کنید. در آنجا نیز به طور اختصاصی روش‌هایی برای قفل کردن صفحه کلید لپ تاپ آورده شده است.

به کمک برنامه کیبورد لپ تاپ را قفل کنید

در این روش به کمک برنامه‌‌ای که به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. به‌راحتی می‌توان کیورد را غیر فعال کرد.

  • برای این‌کار ابتدا برنامه keyboard locker را دانلود کنید.
  • بعد ازینکه فایل زیپ را دانلود کردید.
  • روی پوشه مورد نظر دابل کلیک کرده تا برنامه اجرا شود.
  • در اینجا برای اینکه کیبورد قفل شود کلید میانبر Ctrl+Alt+L را بزنید.
  • برای باز گردن قفل نیز فقط کافی‌ست unlock را روی صفحه کلید تایپ کنید.

 

چگونه قفل کیبورد لپ تاپ را باز کنیم؟

در مواردی هم پیش می‌آید که به‌طور ناخواسته کیبورد لپ تاپ قفل می‌شود. در واقع ممکن است موارد گفته شده در بالا دلیل قفل شدن نباشد و تصادفی صفحه کلید قفل شده باشد. که در این صورت برای رفع آن روش زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

بسته به نوع  مدل لپ تاپ دارای کلیدهای ترکیبی بسیاری وجود دارد که می‌توان به‌‌وسیلهٔ آن قفل کیبورد لپ تاپ را باز کرد.

ما در اینجا لپ تاپ‌های لنووlenovo، ایسوسasus، ایسرacer و اچ‌پیhp  را درصورت قفل شدن برای شما آورده‌ایم.

  • "Fn" + "F12"
  • "Fn" + "NumLock"
  • fn بعلاوه مکث
  • Fn" + "F7
  • Win" + "Fx

راه حل کاربردی دیگر دانلود رایگان برنامه all unlock است. با نصب این برنامه برای همیشه خیالتان راحت است که صفحه کلید دیگر قفل نمی‌شود. نکته‌ای که در هنگام نصب این برنامه باید به آن دقت کنید. حتما در هنگام بارگذاری آن آنتی‌ویروس را روشن کنید.

 

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x