در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه کیبورد لپ تاپ را به گوشی وصل کنیم؟

چگونه کیبورد لپ تاپ را به گوشی وصل کنیم؟

اگر بنا به هر دلیلی می‌خواهید بدانید چگونه کیبورد لپ تاپ را به گوشی وصل کنیم، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. اتصال کیبورد لپ تاپ به گوشی از اتصال کیبوردهای مستقل کمی چالش‌برانگیزتر است. در ادامه قصد داریم امکان این کار برای گوشی‌های مختلف را بررسی، و گزینه‌های موجود برای انجام اینکار را به شما معرفی کنیم.

 چگونه کیبورد لپ تاپ را به گوشی وصل کنیم

چگونه کی بورد لپ تاپ را به گوشی وصل کنیم؟

شاید بهتر باشد قبل از آن بپرسیم: آیا اتصال کیبورد لپ تاپ به گوشی امکان‌پذیر است؟ پاسخ این سوال پیش از هر چیزی به دو مسئله بستگی دارد:

  • اینکه از چه نوع موبایلی استفاده می‌کتید، اندروید یا آیفون؛
  • و اینکه چه سیستمی در لپ تاپ شما اجرا می شود.

اگر از گوشی اندروید استفاده می‌کنید، احتمالا می‌توانید کیبورد لپ تاپ‌تان را به آن وصل کنید. اما اگر از آیفون استفاده می‌کنید، متاسفانه اینکار ممکن نیست. شما باید تلفن و لپ تاپ خود را با کابل USB یکدیگر متصل کنید، و از راه دور تلفن خود را با برنامه نصب شده روی لپ تاپ و گوشی خود کنترل کنید.

همه دستگاه‌های Android به طور کامل از کنترل از راه دور USB پشتیبانی نمی‌کنند؛ و تعداد دستگاه‌هایی که از کنترل از راه دور بی سیم پشتیبانی می‌کند، کمتر هم است. جالب است بدانید که این قابلیت در سیستم عامل وجود دارد و در نظر گرفته شده است، اما همه سازندگان تلفن همراه آن را فعال نمی‌کنند.

اتصال کیبورد لپ تاپ به گوشی‌های گلکسی سامسونگ بسیار ساده است. این دستگاه‌ها تنها تلفن‌های هوشمندی هستند که به‌طور یکنواخت از کنترل از راه دور پشتیبانی می کنند، تلفن‌های دیگر گاهی جواب می‌دهند و گاهی نه.

برای تلفن‌های همراه سامسونگ، ما استفاده از Samsung Side Connect را توصیه می‌کنیم. این برنامه هم از طریق USB (که بسیار سریع‌تر است) و چه از طریق بی سیم (که کمی کندتر است) تقریبا بدون عیب و نقص کار می‌کند.

همچنین می توانید با TeamViewer Quick Support در دستگاه Samsung خود از TeamViewer (که رایگان است) در لپ تاپ خود استفاده کنید، بدون نیاز به کابل. TeamViewer Quick Support پشتیبانی محدودی از دستگاه‌های دیگر نیز ارائه می‌دهد، اما فاصله مناسب ممکن است متفاوت باشد.

 آموزش وصل کردن کیبورد به گوشی

اتصال کیبورد لپ تاپ به گوشی (برای گوشی‌های دیگر)

اگر از تلفن هوشمند اندروید متفاوتی استفاده می‌کنید، می‌توانید راه حل‌های دیگری مانند MyPhoneExplorer (که احتمالا بهترین گزینه است) با کابل USB یا برخی از برنامه‌های دیگر را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که همه دستگاه‌ها توسط همه برنامه‌ها پشتیبانی نمی‌شوند، و همه دستگاه‌ها به‌طور کامل از کنترل از راه دور پشتیبانی نمی‌کنند؛ و ممکن است عملکردی تقریبا دست‌وپا شکسته داشته باشند.

مثلا اگر برنامهKDE  شرکت Manjaro را روی سیستم‌تان نصب و آن را اجرا کنید، می‌تواند در گوشی Android خود از آن (تا حدی) استفاده کنید. البته احتمالا قبل از انجام چنین کاری لازم است که KDEConnect را نیز روی لپ تاپ و تلفن همراه خود نصب کنید.

 

ساده‌ترین روش برای استفاده از صفحه کلید (و همچنین ماوس) در موبایل، اسنفاده از یک صفحه کلید بی سیم و یک رابط OTG برای تلفن است. اما همان‌طور که دیدید، پاسخ سوال چگونه کیبورد لپ تاپ را به گوشی وصل کنیم؛ کمی پیچیده‌تر است.

قطعه بهار