در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

فارسی کردن کیبورد | چرا کیبورد لپ تاپ فارسی نمیشه؟

فارسی کردن کیبورد | چرا کیبورد لپ تاپ فارسی نمیشه؟

یکی از اولین کارهایی که باید بعد از نصب ویندوز انجام دهیم، فارسی کردن کیبورد لپ تاپ است. بدون انجام اینکار عملا هیچ چیزی را به فارسی نمی‌توانیم تایپ کنیم. ساده‌ترین راه برای فارسی کردن کیبورد لپ تاپ، اضافه کردن این زبان هنگام نصب ویندوز است.

البته اگر این مرحله انجام نشده لازم نیست نگران باشید، در ادامه با هم آموزش فارسی کردن کیبورد لپ تاپ را به یک روش دیگر در ویندورهای مختلف مرور می‌کنیم.

 

آموزش فارسی کردن کیبورد لپ تاپ در ویندوز 10

اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید، برای فارسی کردن کیبورد لپ تاپ مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا بخش تنظیمات ویندوز (Windows setting) را باز کنید.
 2. در این مرحله یا می‌توانید روی آیکون Time & Language کلیک کنید، و یا با تایپ عبارت Add Language در کادر جستجو مستقیما به بخش مربوطه بروید.
 3. حالا روی گزینه Region & Language در منوی سمت چپ کلیک کنید تا بخش مربوطه باز شود.
 4. سپس، روی گزینه Add A Language کلیک کنید تا لیست زبان‌ها نمایش داده شود.
 5. زبان فارسی را در زبان‌ها پیدا و روی آن کلیک کنید. برای راحتی بیشتر می‌توانید کلمه "فارسی" را در کادر جستجو بنویسید تا سریعا آن را پیدا کنید.
 6. پس از کلیک روی زبان فارسی و انتخاب آن خواهید دید که این زبان به باقی زبان‌های ویندوز اضافه شده است.

  با مجله فروشگاه اینترنتی BLSCO همراه باشید.

به همین سادگی می‌توان فارسی کردن کیبورد لپ تاپ برای ویندوز 10 را انجام داد. اکنون با فشردن کلیدهای Shift+ Alt می‌توانید زبان کیبورد را تغییر دهید.

 آموزش فارسی کردن کیبورد لپ تاپ

چگونه کیبورد ویندوز 8 را فارسی کنیم؟

آموزش فارسی کردن کیبورد لپ تاپ در ویندوز 8 تفاوت خاصی با ویندوز 10 ندارد؛ و از مراحل بخش قبل می‌توانید برای اضافه کردن زبان فارسی به لپ‌تاپ خود استفاده کنید.

 

فارسی کردن کیبورد لپ تاپ در ویندوز 7

اگر شما از جمله کاربران وفادار این ویندوز محبوب هستید، با انجام مراحل زیر می‌توانید کیبورد دستگاه‌تان را فارسی کنید:

 1. ابتدا کنترل پنل (Control Panel) را باز کنید؛ از طریق تایپ آن در نوار جستجو یا به روش‌های دیگر.
 2. عبارت Region and Language را پیدا، و روی آن کلیک کنید.
 3. بعد از باز شدن صفحه تنظیماتRegion and Language ، گزینه keyboard and language را از نوار بالا انتخاب، و روی گزینه Change keyboards کلیک کنید.
 4. حالا باید صفحه Text services and input برای شما باز شده باشد. در تبGeneral ، با کلیک روی Add از لیست زبان‌های نمایش داده شده، زبان فارسی (Persian) را انتخاب کنید.
 5. حالا زیرمجموعه‌های Persian به شما نمایش داده می‌شوند. برای فارسی کردن کیبورد لپ تاپ روی گزینه Keyboard کلیک کنید، و تیک زبان فارسی را بزنید.
 6. در آخر همه صفحه‌هایی که باز هستند را با کلیک روی گزینه OK ببندید.

شما فارسی کردن کیبورد لپ تاپ در ویندوز 10 را با موفقیت انجام دادید! برای سوئیچ بین زبان‌های مختلف کافی‌ست کلیدهای Shift+ Alt را فشار دهید.

توجه: اگر همه آیکون‌های موجود در کنترل پنل به صورت مجزا به شما نمایش داده شوند، کافی است روی آیکون Language کلیک، و در مرحله بعد از بالای صفحه گزینه Add a language را انتخاب کنید.