در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

باتری سیور لپ تاپ چیست؟

باتری سیور لپ تاپ چیست؟

 باتری سیور لپ تاپ چیست؟ کاربرانی که دائماً با لپ‌تاپ خود سروکار دارند، می‌دانند که عمر قطعات لپ تاپ و مخصوص باتری از مهم‌ترین فاکتورها در حین کار است. خوشبختانه ویندوز ۱۰ دارای قابلیت جدیدی به نام «battery saver» است. که باعث می‌شود طول عمر باتری لپ تاپ شما افزایش پیدا کند. در ادامه ما به شما خواهیم گفت باتری سیور لپ تاپ چیست؟ و عملکرد و کاربرد آن به چه صورت است.

باتری سیور لپ تاپ چیست؟

 باتری سیور یا صرفه‌جویی در باتری همان‌گونه که از نامش پیداست. باعث صرفه جویی و استفاده بهینه از باتری لپ تاپ می‌شود. همچنین با تغییراتی که در عملکرد ویندوز ایجاد می‌کند. طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش می‌دهد. از جمله کارایی باتری سیور می‌توان به؛

  • تنظیمات نور پس‌زمینه را کاهش می‌دهد.
  • برنامه‌هایی که در پس زمینه در حال اجرا باشند را در حالت سکوت قرار می‌دهد یا محدود می‌کند.
  • به‌صورت پیش‌فرض ایمیل یا هرگونه نوتیفیکشن یا به‌روزرسانی تقویم را دریافت نمی‌کنید.

این ویژگی به صورت خودکار هنگامی فعال می‌شود، ‌که باتری لپ‌تاپ به ۲۰٪ رسید. و بلافاصله بعد از اتصال شارژر غیر فعال می‌شود. در صورت فعال بودن این ویژگی، در قسمت taskbar، خود را به‌شکل آیکون سبز رنگی نشان می‌دهد.

برای فعال کردن برنامه صرفه جویی در باتری از طریق روش زیر اقدام کنید. دقت کنید که این روش فقط برای لپ تاپ با ویندوز ۱۰ اجرایی می‌شود.

چگونه باتری سیور را فعال کنیم؟

فعال کردن باتری سیور در هر زمان امکان‌پذیر است. به‌خصوص زمانی‌که هنوز با لپ‌تاپ‌تان کار دارید وبه شارژر لپ‌تاپ نیز دسترسی ندارید.

اولین روش

برای این کار روی علامت باتری درtaskbar )نوار وظیفه( کلیک کنید و نوار موجود را تا انتها به سمت چپ بکشید تا Battery Saver فعال شود.

دومین روش

  • وارد قسمت action center شوید. برای وارد شدن به این قسمت روی نوار وظیفه کلیک کنید یا از کلید میانبرwindows+A روی صفحه کلید استفاده کنید.
  • سپس به‌راحتی روی گزینه battery saver کلیک کنید.
  • بعد از فعال کردن آیکونی کنار اعلان باتری ایجاد می‌شود.

نحوه تنظیم کردن باتری سیور

شما می‌توانید امکانات باتری سیور را از حالت پیش‌فرض خارج کنید. و تنظیمات را به‌صورت دستی اعمال کنید. برای تنظیم بیشتر آن به قسمت   setting>system>battery saver بروید.

در این بخش دو قسمت وجود دارد که شما می‌توانید آن را تنظیم کنید.

تنظیمات استفاده از باتری

صرفه‌جویی در مصرف باتری، پیش‌تر این بخش را توضیح دادیم.

استفاده از باتری؛ این بخش نمای کلی از همه برنامه‌ها و سرویس‌هایی را ارائه می دهد. که در حال حاضر استفاده می شوند. می‌توانید اطلاعات مربوط به میزان استفاده از جنبه‌های سیستم مانند نمایشگر را بدست آورید. در تصویر زیر ، می توانید ببینید که کدام برنامه ها در حال حاضر مانند Microsoft Word ، Settings ، Paint و... در حال اجرا هستند. اگر برنامه ای وجود داشته باشد، که بخواهید اعلان آن روشن باشد. مثلاً بخواهید اعلانات توییتر به شما نمایش داده شود. فقط کافی‌ست آن اعلان را روشن کنید.

برای انجام این کار، تغییر تنظیمات برنامهٔ پس زمینه را انتخاب کنید سپس در ادامه کار کلید روشن/خاموش برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

در صورتی که می‌خواهید به‌صورت پیش‌فرض برگردد، تنظیمات باتری سیور را روی فعال‌سازی خودکار قرار دهید.