در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه باتری لپ تاپ ایسر را بیرون بیاوریم؟

چگونه باتری لپ تاپ ایسر را بیرون بیاوریم؟

چگونه باتری لپ تاپ ایسر را در بیاوریم؟ تقریباً همهٔ باتری‌های لپ تاپ‌ به روش‌های مشابه‌ی خارج می‌شوند. تنها تفاوت آن‌ها در مدل باتری تعبیه شده در دستگاه است. در واقع لپ تاپ دارای دو نوع داخلی و خارجی است.

در باتری‌هایی که داخلی هستند باید حتماً به متخصص مراجعه کنید؛ اما باتری‌های خارجی را می‌توان به‌راحتی از دستگاه خارج کرد. در این مقاله قصد داریم به شما چگونه باتری لپ تاپ ایسر را در بیاوریم؟ را آموزش دهیم. پس با ادامه این مطلب با مجله قطعه بهار همراه شوید.

 

چگونه باتری لپ تاپ acer ایسر را دربیاوریم؟

همان‌طور که اشاره کردیم همه باتری‌های خارجی، به‌روش شبیه به هم در آورده می‌شوند. معمولاً باتری‌های برندهای جدید لپ تاپ به‌شکل داخلی تعبیه شده‌اند. در این صورت به دلیل تخصصی بودن زمان تعویض بهتر است به افراد فنی و متخصص سپرده شود. این قضیه برای باتری‌‌های لپ تاپ ایسر نیز صدق می‌کند و باید به پشتیبانی فنی لپ تاپ ایسر مراجعه کنید. ما در اینجا قرار است شما را با نحوهٔ بیرون آوردن باتری خارجی لپ تاپ ایسر آشنا کنیم. بنابراین ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بیرون آوردن باتری لپ تاپ ایسر (Acer)

  • ابتدا هر گونه اتصال مانند شارژر یا وسایل جانبی را از دستگاه جدا کنید.
  • لپ تاپ خود را به پشت برگردانید. به این شکل که پشت لپ تاپ در مقابل شما قرار گیرد.
  • ضامن باتری را پیدا کنید. در مدل‌های مختلف لپ تاپ ضامن آن معمولاً بغل باتری قرار دارد.
  • برا بیرون آوردن باتری ایسر، کلید را در جهت مخالف بکشید و در آن حالت نگه دارید تا باتری آزاد شود.
  • در بعضی لپ تاپ‌ها، باتری بدون ضامن نیز بیرون می‌آیند. و باید با دقت با سر انگشتان خود آن را بیرون آورید.

 خارج کردن باتری لپ تاپ ایسر در نمونه‌های دیگر

 با اینکه بیشتر لپ تاپ ‌ها یک کلید ضامن برای خارج کردن باتری دارند؛ اما در مدل‌های دیگر ممکن است دارای دو ضامن باشد که در این صورت برای بیرون آوردن باتری باید دو ضامن را همزمان با هم بکشید. همچنین باید دو ضامن به سمت یکدیگر کشیده شوند.

در لپ تاپ های قدیمی ایسر این عمل برعکس انجام می‌شود به این صورت که ضامن باید به سمت بیرون کشیده شود. همچنین به کمی فشار به سمت بیرون نیاز دارد.

نبود ضامن باتری

گاهی نیز مشاهده می‌شود که در قسمت پشت باتری هیچگونه ضامنی وجود ندارد؛ که در این گونه موارد باتری از یک مکانیزم متفاوت از بقیه نمونه‌ها برای آزادسازی استفاده شده است.