فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه باتری لپ تاپ را سالم نگه داریم؟

چگونه باتری لپ تاپ را سالم نگه داریم؟

چگونه باتری لپ تاپ را سالم نگه داریم؟ باتری‌ لپ تاپ، عضوی جدا نشدنی و بسیار مهم از قطعات لپ تاپ محسوب می‌شود. بنابراین سالم نگه داشتن باتری علاوه بر اینکه کارکرد آن را برای مدت بیشتری افزایش می دهد، مقرون به‌صرفه نیز است. در این مقاله ما نکات مهم، دربارهٔ چگونه باتری لپ تاپ را سالم نگه داریم؟ را جمع آوری کرده‌ایم، این نکات برای باتری‌های لیتیوم یونی‌ست که بیشترین کاربرد را در لپ‌تاپ‌های مدرن دارد. پس تا پایان با ما همراه شوید.

چگونه باتری لپ تاپ را سالم نگه داریم؟

همان‌طور که می‌دانید نکات زیادی، باعث افزایش طول عمر باتری و همچنین سالم نگه داشتن آن وجود دارد. از جمله اینکه؛ از گذاشتن لپ تاپ در برق طولانی‌مدت خودداری کنید، از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کنید، از تخلیه کامل باتری خودداری کنید و تنظیمات نور صفحه را تغییر دهید یا نور صفحه را کم کنید، WiFi و بلوتوث را غیرفعال کنید. در ادامه نکاتی‌ کاربردی‌تر را برای شما آوردیم،پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

 

  • یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای سالم نگه داشتن باتری باید در نظر داشت. نحوه استفاده از شارژردستگاه است. به این صورت که؛ ابتدا شارژر را به پریز متصل کنید، بعد فیش شارژر را به لپ تاپ وصل کنید. زمانی که شما فیش را به دستگاه متصل کنید و بعد شارژر را به پریز، برق به‌یکباره وارد دستگاه می‌شود و دچار نوسان می‌شود. اما با وصل کردن دو شاخه و بعد از کمی صبر، اتصال فیش به دستگاه، شارژر برق را از AC بهDC تبدیل می‌کند. در نهایت نوسان آن گرفته می‌شود.

 

  • لپ تاپ خود را از سرما و گرما دور نگه دارید. از لپ تاپ خود در شرایطی استفاده کنید که دمای محیط نه گرم است و نه سرد. درجه حرارت زیاد باعث می شود لپ‌تاپ شما بیشتر کار کند؛ در نتیجه باتری لپ تاپ سریع‌تر تخلیه می‌شود. قرار گرفتن بیش از حد در معرض این افراط می‌تواند به باتری آسیب برساند و عمر مفید آن را کاهش دهد.

 

  • در لپ تاپ‌های قدیمی به دلیل استفاده از باتری کادمیومی و نیکلی، باتری دارای حافظه بود. و برای اینکه باتری با کمترین و بیشترین ظرفیت خود آشنا شود. باتری، در استفاده اولیه باید به طور کامل تخلیه می‌شد. و بعد از آن به‌مدت ۱۲ ساعت شارژ می‌شد. همچنین برای شارژ کردن باتری، فرقی نداشت که باتری ۱۰٪ ظرفیت دارد یا ۹۰٪ به کرّات باتری شارژ می‌شد. اما در باتر‌ی‌های لیتیومی این تصور وجود ندارد. در واقع باتری‌های لیتیومی بر اساس درصد باقی مانده از فضای انرژی شارژ می‌شوند و میزان شارژ تاثیری روی کارایی آنها ندارد.

 

  • تا حد امکان از تخلیه کامل باتری جلوگیری کنید. ۰٪ شدن انرژی باتری باعث بروز مشکلاتی در لپ تاپ می‌شود. توصیه می‌کنیم زمانی که شارژ باتری به حداقل اندازه یعنی ۲۰٪ یا ۴۰٪ رسید شارژر را متصل کنید.

 

  • اگر تصمیم دارید، از لپ تاپ خود برای مدت طولانی استفاده نکنید. بهتر است باتری را در حدود ۴۰٪ شارژ کنید بعد آن را از دستگاه جدا کنید. و در جایی خشک و خنک نگهداری کنید. در صورت استفاده نکردن از باتری، بیشتر از یکماه، باتری را در یخچال نگهداری کنید. برای اینکار ابتدا باتری را در نایلون پلاستیکی ضخیم، وکیوم کنید. و در فریزر با دمای ۰ تا۱۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. دمای خشک و سرد باعث می‌شود سلول‌های فاسد لیتیومی دوباره احیا شوند.

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x