فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه باتری لپ تاپ را از مدار خارج کنیم؟

چگونه باتری لپ تاپ را از مدار خارج کنیم؟

اگر تصمیم گرفته باشید لپ تاپ خود را با یک لپ تاپ مدرن جایگزین کنید، یک سوال ممکن است به شدت ذهن‌تان را مشغول کند: "چگونه باتری لپ تاپ را از مدار خارج کنیم؟" نظرات مختلفی درباره خارج کردن باتری لپ تاپ از مدار یا عدم حذف باتری از مدار وجود دارد.

گروهی می‌گویند استفاده همزمان از باتری و برق دمای این قطعه را بالا می‌برد، باعث می‌شود در حین شارژ همزمان دشارژ شود و اصولا عمر آن کاهش پیدا کند. از طرف دیگر، برخی می‌گویند از مدار خارج کردن باتری لپ تاپ نه فایده خاصی برای باتری دارد، نه برای دستگاه. زیرا لپ‌تاپ‌های فعلی این موضوع را در طراحی‌شان لحاظ کرده‌اند، و در زمان مناسب خودبه‌خود از باتری استفاده نمی‌کنند.

در ادامه توضیح می‌دهیم چگونه پس از خرید باتری لپ تاپ آن را از مدار خارج کنیم، و اینکه خارج کردن باتری لپ تاپ از مدار واقعا فایده‌ای دارد یا خیر.

 چگونه باتری لپ تاپ را از مدار خارج کنیم

چگونه باتری لپ تاپ را از مدار خارج کنیم؟

برخی برندها در برخی دستگاه‌های جدیدشان، امکان از مدار خارج کردن باتری لپ تاپ را به صورت نرم‌افزاری برای کاربران فراهم کرده‌اند. در این دستگاه‌ها نرم‌افزارهایی وجود دارد که پس از شارژ شدن باتری تا حدی معین (مثلا 60%)، آن را از مدار خارج کرده و با برق کار می‌کند. برای مثال:

  • نرم‌افزار Energy Manager در لپ تاپ‌ها لنوو؛
  • نرم‌افزار HP Peak Power Manager در دستگاه‌های اچ پی؛
  • برخی برندها نیز تنظیماتی را برای از مدار خارج کردن باتری لپ تاپ در بایوس در نظر گرفته‌‌اند.

البته برخی لپ تاپ‌ها نرم‌افزار مشخصی برای خارج کردن باتری لپ تاپ از مدار ندارند، اما به‌طور اتوماتیک حذف باتری از مدار را انجام می‌دهند.

 

خارج کردن باتری لپ تاپ از مدار در ویندوز 10

  1. اگر لپ تاپ شما نرم‌افزارهای گفته شده در بخش قبل را نداشت، می‌توانید به کمک تنظیمات ویندوز نیز باتری لپتاپ را از مدار خارج کنید. برای خارج کردن باتری لپ تاپ از مدار در ویندوز طبق مراحل زیر عمل کنید:
  2. هنگامی که لپ تاپ روشن است، آداپتور را به دستگاه متصل کنید.
  3. با تایپ کردن msc در استارت Device Manager را باز کنید. از کنترل پنل هم می‌توانید به این بخش دسترسی پیدا کنید.
  4. در بخش Batteries، روی همه گزینه‌های Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery کلیک راست و آن را Disable کنید.

بعد از انجام این مراحل، حذف باتری از مدار اتفاق می‌افتد. یعنی باتری شارژ می‌شود، اما برقی از آن وارد لپ تاپ نشده، و برق به صورت مستقیم از طریق آداپتور وارد مادربرد می‌شود.

 خارج کردن باتری لپ تاپ از مدار

توصیه‌ای درباره از مدار خارج کردن باتری لپ تاپ

با وجود تمام اطلاعات ضد و نقیضی که درباره باتری‌های لپ تاپ در فضای وب موجود است، یک توصیه مهم می‌توان به صاحبان این دستگاه‌ها کرد. از دستگاه‌تان مراقبت کنید، اما به‌طور عادی از آن استفاده کنید و زیاد نگران نباشید. هرگاه لازم است از باتری استفاده کنید و هرگاه لازم است سراغ استفاده از برق مستقیم برای لپ تاپ بروید.

باتری های مدرن به اندازه کافی خوب هستند و اگر چندبار برای مدت زیادی در 100% بمانند، اتفاق خاصی برای آنها نمی‌افتد. وقتی درصد باتری لپ تاپ به 20-25% رسید، آن شارژ کنید. اگر محتاطانه‌تر می‌خواهید رفتار کنید، می‌توانید وقتی درصد باتری لپ تاپ به حدود 40% رسید آن را شارژ کنید.

عمر باتری شما به طور طبیعی در حین هرکاری که انجام می‌دهید، به مرور کاهش می‌یابد. این اجتناب ناپذیر است.

 

 

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x