در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه باتری لپ تاپ را در بیاوریم؟

چگونه باتری لپ تاپ را در بیاوریم؟

در این مطلب ضمن پاسخ به سوال پرتکرار "چگونه باتری لپ تاپ را در بیاوریم؟"، به برخی از نکات مهم باز کردن باتری لپ تاپ نیز اشاره می‌کنیم، تا بتوانید بدون هیچگونه مشکلی باتری دستگاه‌تان را از آن خارج کنید. با ما همراه باشید.

 

چگونه باتری لپ تاپ را در بیاوریم؟

اگر باتری لپ تاپ شما خراب شده است یا دیگر به اندازه کافی شارژ را در خود نگه نمی‌دارد، به راحتی می‌توانید آن را تعویض کنید. برای درآوردن باتری لپ تاپ این مراحل را دنبال کنید:

  1. لپ تاپ خود را خاموش کرده و آداپتور برق را از آن جدا کنید.
  2. قفل، شاسی یا ضامن‌هایی را که باتری شما را در جای خود نگه می‌دارند، آزاد کنید.
  3. باتری قدیمی را از محفظه آن خارج کنید. از لمس قسمت اتصال روی خود باتری و داخل محفظه خودداری کنید. روغن‌های مخرب روی انگشتان می‌توانند روی قدرت هدایت باتری تاثیر منفی بگذارند.
  4. پس از درآوردن باتری قذیمی، باتری جدید را از جعبه خارج کنید، و آن را در جای خود قرار دهید.
  5. پس از اینکه مطمئن شدید ضامن‌ها چفت شده‌اند، می‌توانید از دستگاه استفاده کنید.

 چگونه باتری لپ تاپ را در بیاوریم

آیا درآوردن باتری لپ تاپ خطری دارد؟

اگر دقیقا می‌دانید که چگونه باتری لپ تاپ را در بیاوریم، این کار هیچ ریسکی ندارد. البته زمانی که دستگاه روشن است، برای باز کردن باتری لپ تاپ اقدام نکنید. مخصوصا اگر لپ تاپ به برق وصل نیست. قطع ناگهانی برق همیشه برای رایانه‌ها مضر است، و می‌تواند باعث خراب شدن سیستم عامل، از بین رفتن داده‌ها، و حتی آسیب فیزیکی دائمی به اجزای داخلی آنها شود

اگر فکر می‌کنید طبق عادت یا به‌خاطر مشغله ممکن است به طور تصادفی و ناگهانی سیم برق لپ تاپ را بکشید، شاید درآوردن باتری لپ تاپ ایده چندان خوبی نباشد. اما اگر فکر ‌می‌کنید چنین مشکلی پیش نمی‌آید، باز کردن باتری لپ تاپ (زمانی که دارید از برق مستقیم استفاده می‌کنید) می‌تواند به افزایش عمر باتری کمک کند؛ البته این مسئله همیشه موافقان و مخالفان خود را دارد.

با وجود پیشرفت دستگاه‌های امروزی، بسیاری توصیه می‌کنند که اصلا لازم نیست باتری را از دستگاه خارج کنید (البته اگر قصذ تعمیر و با تعویض باتری را ندارید). این لپ تاپ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند زمانی که به برق وصل شده‌اند و باتری دارند نیز به خوبی کار کنند. پس حتی اگر باتری‌تان هم شارژ را خوب در خود نگه دارد، کاری به آن نداشته باشد تا زمانی که می‌خواهید آن را تعویض کند.

در هر حالت، اگر تصمیم به خارج کردن باتری لپ تاپ گرفتید، پس از درآوردن باتری دستگاه آن را در یک جای خشک و خنک نگه دارید. دماهای بالا به باتری آسیب می‌زنند.

 باز کردن باتری لپ تاپ

باز کردن باتری لپ تاپ داخلی

باتری برخی از لپتاپ‌های جدید در داخل دستگاه قرار دارد. برای خارج کردن باتری در این حالت باید پیچ‌های قاب را باز کنید؛ آن را بردارید؛ و همین مراحل را برای باتری هم انجام دهید. البته گاهی اینکار به این سادگی نیست، و برای درآوردن باتری لپ تاپ باید قطعات دیگر را هم باز کنید.

در تعداد محدودی از مدل‌ها، لپ تاپ ممکن است بدون باتری اصلا روشن شدن نشود. امیدواریم این طراحی وحشتناک از همه مدل‌های آینده حذف شود، و لپتاپ شما نیز جزو این دسته نباشد.