در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

باتری لپ تاپ چند ولت است؟

باتری لپ تاپ چند ولت است؟

در این مقاله مروری خواهیم کرد بر معنای دقیق ولتاژ خروجی باتری لپ تاپ، ظرفیت و وات آن. اگر پس از خرید باتری لپ تاپ می‌خواهید بدانید باتری لپ تاپ چند ولت است، یا اینکه منظور از وات و ظرفیت آن چیست، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 باتری لپ تاپ چند ولت است

باتری لپ تاپ چند ولت است؟

ولتاژ خروجی باتری لپ تاپ نشان‌دهنده میزان الکتریسیته‌ای است که به لپ تاپ شما تحویل داده می‌شود. بسیاری از باتری‌های تولیدشده توسط سازندگان مختلف، از نظر ولتاژ با یکدیگر متفاوت هستند. با این حال، تقریبا ولتاژ خروجی تمام باتری‌های لپ تاپ بین 11.1 ولت تا 14.8 ولت قرار می‌گیرد.

باتری‌ها با اتصال چندین سلول به صورت سری به ولتاژ عملیاتی مدنظر می‌رسند. هر سلول ولتاژ خود را به ولتاژ کل اضافه می‌کند. البته برخی باتری‌ها هم از ترکیبی از اتصالات سری و موازی استفاده می‌کنند. بخش بزرگی از ولتاژ خروجی باتری لپ تاپ برای تغذیه مادربرد، کارت گرافیک و فن مصرف می‌شود.

باتری‌های لپ تاپ معمولا دارای چهار سلول 3.6 ولت لیتیوم-یونی به صورت سری برای دستیابی به ولتاژ اسمی 14.4 ولت و دو باتری به صورت موازی برای افزایش ظرفیت از 2400 میلی آمپر به 4800 میلی آمپر هستند. عایق‌بندی با استفاده فویل فضای بین سلول‌ها هم با استفاده از فویل عایق‌بندی می‌شود تا اتصال کوتاه اتفاق نیفتد.

بهترین و ساده‌ترین راه برای اینکه متوجه شوید باتری لپ تاپ چند ولت است، خارج کردن باتری از دستگاه و خواندن مشخصات آن از روی برچسب است. اگر باتری دستگاه شما در دسته باتری‌های داخلی قرار می‌گیرد، برای اینکه ببینید باتری لپ تاپ چند ولت است کافیست به وب‌سایت سازنده بروید و مشخصات مدل لپتاپ‌تان را بررسی کنید.

صرف نظر از ولتاژ خروجی باتری لپ تاپ، بیشتر شارژرها 19 ولت هستند. ولتاژ اضافی شارژرها برای این است که بتواند به‌طور همزمان لپ تاپ را تغذیه کرده و باتری را شارژ کند. اگر ولتاژ آداپتور و باتری یکسان باشد، شارژر فقط قدرت کافی برای تغذیه لپ تاپ را خواهد داشت.

 ولتاژ خروجی باتری لپ تاپ

ظرفیت باتری لپ تاپ

ظرفیت باتری لپ تاپ (Milliamp Hours یا mAh) بیانگر میزان انرژی ذخیره‌شده در باتری دستگاه شماست. هرچه ظرفیت باتری لپ تاپ بیشتر باشد، باتری مدت بیشتری بیشتر دوام می‌آورد. این ظرفیت با رد شدن چرخه‌های شارژ و دشارژ از یک تعداد مشخص، کاهش پیدا می‌کند.

البته با رعایت یکسری نکات، این معضل را می‌توان عقب انداخت و عمر باتری را تا حد قابل توجهی افزایش داد. در سایر مقالات وبسایت راه‌های نگهداری از باتری و حفظ ظرفیت باتری لپ تاپ را کامل توضیح داده‌ایم.

 

وات بر ساعت باتری لپتاپ

در کنار ظرفیت و ولتاژ خروجی باتری لپ تاپ، بد نیست این واحد را هم بهتر بشناسیم.  وات میزان انرژی یک دستگاه را اندازه‌گیری می‌کند. این واحد معمولا برای مانیتور، لپ تاپ یا سایر دستگاه‌هایی که انرژی را از یک باتری می‌گیرند، به‌کار می‌رود. وات بر ساعت (Whr یا Watt Hour) نشان‌دهنده میزان مصرف برق در یک بازه زمانی یک ساعته است. مثلا 1 Whr برابر است با مصرف یک وات برق در یک ساعت.

 

از اینکه تا انتهای مطلب با مجله قطعه بهار بودید، سپاس‌گزاریم. امیدواریم در این مطلب با مشخصات و ویژگی‌های باتری لپ تاپ آشنا شده باشید و پاسخ این سوال را گرفته باشید که باتری لپ تاپ چند ولت است.