در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه باتری لپ تاپ لنوو را در بیاوریم؟

چگونه باتری لپ تاپ لنوو را در بیاوریم؟

گاهی برای تعویض باتری لپتاپ، تعمیر آن و یا موارد دیگر، نیاز داریم بدانیم که چگونه باتری لپ تاپ لنوو را در بیاوریم. در ادامه روش درآوردن باتری‌های چند مدل از لپ تاپ‌های لنوو را کوتاه توضیح داده‌ایم. اگر خوش‌شانس باشید، باتری لپ‌تاپ شما خارجی‌ست و نیازی به باز کردن دستگاه ندارید.

توجه: دستورالعمل‌هایی که در ادامه ملاحظه می‌کنید، ممکن است برای مدل‌های فرعی یک سری با یکدیگر تفاوت‌های جزئی داشته باشند.

 چگونه باتری لپ تاپ لنوو را در بیاوریم

درآوردن باتری لپ تاپ لنوو ideapad 330

  • سطح: متوسط
  • زمان موردنیاز: حدود 20 دقیقه

اولین کاری که باید برای درآوردن باتری لپ تاپ لنوو Ideapad 330 انجام دهید، خاموش کردن آن و از برق کشیدن آداپتور برق است. سپس، صفحه دستگاه را ببندید و آن را برگردانید تا قسمت پایین آن به سمت بالا باشد.

با یک پیچ‌گوشتی مناسب، تمام پیچ‌های پنل پشت دستگاه را باز کنید (پیشنهاد می‌کنیم دقت کنید که هر پیچ متعلق به کجاست). پس از باز کردن همه پیچ‌ها، با نوک انگشتان‌تان یا یک شئ مناسب پلاستیکی، پنل لپ‌تاپ را از جا دربیاورید.

با فشار دادن کابل مشکی به سمت چپ، باتری را از مادربرد لپتاپ جدا کنید. حالا تنها باید پیچ‌های باتری را باز کنید تا بتوانید آن را کاملا از دستگاه جدا کنید.

 

درآوردن باتری لپ تاپ لنوو ideapad 110

  • سطح: ساده
  • زمان موردنیاز: حدود 10 دقیقه

برای درآوردن باتری لپ تاپ لنوو ideapad 110 نیز باید ابتدا مطمئن شوید که دستگاه‌تان خاموش است و به برق وصل نیست. حالا لپ‌تاپ را به پشت روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید. اگر مت آنتی استاتیک یا مچ‌بند ضد الکتریسیته ساکن دارید، حتما از آن استفاده کنید.

برای درآوردن باتری لپ تاپ لنوو ideapad 110 مانند مدل قبل، ابتدا تمام پیچ‌های پنل را با یک پیچ‌گوشتی مناسب باز کنید. سپس، به آرامی پنل پشتی را بردارید (بهتر است برای اینکار از گوشه‌ها شروع کنید). بعد از برداشتن پنل، باتری را در قیمت بالای دستگاه خواهید دید.

حالا پیچ‌های خود باتری را باز کنید، و سیم رابط آن به مادربرد را به آرامی جدا کنید. حالا می‌توانید به راحتی باتری لپ‌تاپ لنووتان را دربیاورید.

 درآوردن باتری لپ تاپ لنوو

درآوردن باتری لپ تاپ لنوو ideapad 320

  • سطح: ساده
  • زمان موردنیاز: حدود 10 دقیقه

برای درآوردن باتری لپ تاپ لنوو  ideapad 320 ابتدا پیچ‌های قسمت پشت لپ‌تاپ را باز کنید. به آرامی کاور پشت لپتاپ را با انگشتان‌تان و از قسمت پایین از دستگاه جدا کنید. پیچ‌های باتری را هم با پیچ‌گوشتی مناسب باز کنید. حالا سیم رابط باتری را با فشار ملایم، و در حالی که کمی آن را به سمت پایین می‌کشید، از مادربرد جدا کنید.

حالا می‌توانید باتری جدید را به راحتی در جای باتری قدیمی قرار دهید؛ یا اینکه دوباره لپ‌تاپ را ببندید و بدون باتری آن را روشن و از آن استفاده کنید.

 

همان‌طور که می‌بینید، درآوردن باتری لپ تاپ لنوو ideapad 330 با درآوردن باتری لپ تاپ لنوو ideapad 110 و مدل‌های دیگر این دستگاه که باتری داخلی دارند، تفاوت زیادی ندارد. اگر ابزار مناسب را داشته باشید، و با دنیای سخت‌افزار لپ‌تاپ‌ها و احتیاطات لازم آنها بیگانه نباشید، خودتان به راحتی می‌توانید باتری لپ تاپ لنوو را در بیاورید.