فروشگاه لپ تاپ بهار

چگونه باتری لپ تاپ را جدا کنیم؟

چگونه باتری لپ تاپ را جدا کنیم؟

جدا کردن باتری لپ تاپ در شرایط مختلفی لازم می‌‌شود. تا همین چندوقت پیش، خارج کردن باتری لپ تاپ به سادگی فشار دادن یک ضامن بود. اما با وجود طراحی‌های جدیدتر و مخصوصا باتری های جدانشدنی لپ تاپ، شاید به این سادگی متوجه نشویم که چگونه باتری لپ تاپ را جدا کنیم.

به دلیل شباهت عمومی بسیاری از لپ‌تاپ‌ها، با مطالعه این مقاله ایده کاملی درباره جدا کردن باتری لپ تاپ به دست خواهید آورد. بنابراین اگر سوال‌تان این است که چگونه باتری لپ تاپ لنوو، ایسوس و ... را جدا کنیم، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 چگونه باتری لپ تاپ را جدا کنیم

چگونه باتری لپ تاپ را جدا کنیم؟

برای جدا کردن باتری لپ تاپ، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. اگر لپ‌تاپ‌تان به برق وصل است، آن را از برق بکشید و یا کابل برق آن را جدا و دستگاه را خاموش کنید. این مرحله را نادیده نگیرید تا با خطر برق‌گرفتگی مواجه نشوید.
  2. دستگاه‌تان را روی یک سطح صاف و محکم برگردانید، تا قسمت پایین آن رو به بالا باشد. چفت باتری را در قسمت پایین و یا بالای لپ تاپ پیدا کنید. بیشتر دستگاه‌ها فقط یک ضامن دارند.
  3. برای خارج کردن باتری لپ تاپ، ضامن چفت را به سمت مخالف بکشید و آن را باز نگه دارید تا باتری آزاد شود.
  4. برای جدا کردن باتری برخی لپ تاپ‌ها دو ضامن را باید آزاد کرد. خارج کردن باتری این لپ تاپ‌ها با مدل‌هایی که یک ضامن دارند تفاوتی نمی‌کند؛ فقط باید همزمان هر دو ضامن را (معمولا) به سمت یکدیگر بکشید.
  5. در برخی دستگاه‌ها، باتری خودبه‌خود بیرون می‌آید. در برخی موارد هم خودتان باید با نوک انگشتان به آرامی باتری را بیرون بیاورید.

اما اگر هیچ چفت یا دکمه‌ای برای خارج کردن باتری لپ تاپ پیدا نکردیم، چگونه باتری لپ تاپ را جدا کنیم؟

 

جدا کردن باتری های جدانشدنی لپ تاپ

اگر باتری دستگاه شما خارجی نباشد و نتوانید آن را با رها کردن ضامن‌اش آزاد کنید، کارتان برای خارج کردن باتری لپ تاپ کمی چالش‌برانگیزتر می‌شود. برای نمونه، همه MacBookهای جدید اپل باتری‌های داخلی دارند؛ و برای جدا کردن باتری آنها باید دستگاه را باز کرد. لپ‌تاپ‌های کوچک (13 اینچی و کمتر) و اولترابوک‌ها هم باتری داخلی دارند.

جدا کردن باتری لپ تاپ

اگر با سخت‌افزار و قطعات لپ‌تاپ آشنایی ندارید، بهترین کار کمک گرفتن از یک متخصص است. اما اگر می‌دانید دارید چه می‌کنید، می‌توانید از راهنمایی که در ادامه آماده کرده‌ایم برای جدا کردن باتری لپ تاپ‌تان استفاده کنید:

مراحل خارج کردن باتری لپ تاپ (داخلی)

  1. ابتدا روش باز کردن پنل لپ‌تاپ‌تان و تعویض باتری آن را در اینترنت جستجو کنید (ذکر مدل فراموش نشود). یک کار ساده‌تر و مطمئن‌تر این است که آن را در دفترچه راهنمای دستگاه مطالعه کنید.
  2. محض احتیاط، لپ تاپ خود را در حالت بایوس بوت کنید و از تنظیمات هر صفحه عکس بگیرید. حالا از صفحه تنظیمات خارج شوید، دستگاه را خاموش کنید و آن را از پریز بکشید.
  3. یک مچ‌یند آنتی استاتیک بپوشید؛ و قسمت انتهایی گیره را به یک شئ فلزی متصل کنید تا قبل از باز کردن لپ‌تاپ، الکتریسیته ساکن کاملا تخلیه شود.
  4. برای جدا کردن باتری لپ تاپ از دستورالعمل‌های سازنده استفاده کنید، و آن را بیرون بیاورید. اگر قصدتان از خارج کردن باتری لپ تاپ تعویض آن است، باتری جدید را در اسلات مریوطه قرار دهید، و پنل را در جای خود محکم کنید.
  5. در غیر اینصورت، کافی‌ست پس از جدا کردن باتری لپ تاپ آن را ببندید؛ آن را به پریز وصل کنید و مانند قبل از آن استفاده کنید.

نکته: پس از روشن کردن لپ‌تاپ، تنظیمات بخش بایوس را چک کنید. اگر تغییر کرده بودند، طبق عکس‌هایی که گرفتید آنها را تصحیح کنید.

 

در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x