در صورت تمایل به دریافت پنل همکاری لطفا نام کاربری (شماره موبایل) و مشخصات خود را از طریق واتساپ به شماره 09028309135 ارسال نمایید x

فروشگاه لپ تاپ بهار

شارژ لپ تاپ بدون شارژر به 5 روش ساده

شارژ لپ تاپ بدون شارژر به 5 روش ساده

 گم کردن شارژر لپ تاپ و یا خراب شدن آن وضعیت صاحبان لپ‌تاپ را واقعا پیچیده می‌کند. برای شارژ لپ تاپ بدون شارژر راه‌های جایگزینی وجود دارد، اما این راه‌ها بدون ریسک نیستند. این ریسک از آنجا ناشی می‌شود که سازنده لپ‌تاپ شما شارژر اصلی را به‌طور خاص برای دستگاه شما طراحی کرده است تا بیش از حد گرم و منفجر نشود.

حالا که این نکته مهم را یادآوری کردیم، در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه باتری لپ تاپ را بدون شارژر شارژ کنیم. توجه داشته باشید که هیچ‌کدام از روش‌های شارژ لپ تاپ بدون شارژر دقیقا بدون هزینه نیستند. بنابراین، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر ایمنی، توصیه متخصصان تعمیر و یا تهیه یک آداپتور جدید است.

 چگونه باتری لپ تاپ را بدون شارژر شارژ کنیم

شارژ لپ تاپ بدون شارژر؛ استفاده از پاوربانک

احتمالا قبل از اینکه "چگونه باتری لپ تاپ را بدون شارژر شارژ کنیم" را در گوگل جستجو کنید، به استفاده از پاوربانک برای شارژ دستگاه‌تان فکر کردید. استفاده از پاوربانک تا حد زیادی عملی‌ترین و ایمن‌ترین روش برای شارژ لپ تاپ بدون شارژر شماست، زیرا ممکن است از قبل یک پاوربانک داشته باشید.

برای شارژ لپ تاپ با پاورباک ابتدا باید مطمئن شوید که پاوربانک‌تان می‌تواند لپ‌تاپ‌ها را شارژ کند. این پاوربانک‌های نه چندان ارزان معمولا از 20000 میلی آمپر بالاتر هستند، و برای شارژ لپ تاپ به حداقل 18 ولت نیاز دارند. آنها توانایی شارژ چند نوع دستگاه از جمله لپ‌تاپ را دارند.

علاوه بر اینها، چنین پاوربانک‌هایی دارای ویژگی‌های ایمنی هستند که پاوربانک را در صورت دمای بالا، شارژ بیش از حد و یا اتصال کوتاه خاموش می‌کند.

 

شارژ لپ تاپ بدون آداپتور، استفاده از شارژر یونیورسال

اگر یک شارژر یونیورسال خریداری کنید، دیگر هیچوقت مجبور نیستید بپرسید چگونه باتری لپ تاپ را بدون شارژر شارژ کنیم. این شارژرها پ به شما اجازه می‌دهند تقریبا تمام لپ‌تاپ‌های موجود در بازار را بدون شارژر اصلی آنها شارژ کنید. این شارژرها پ چندین آداپتور برق متناوب دارند؛ که متناسب با پورت شارژ لپ‌تاپ شما خواهد بود.

اگر چندین لپ‌تاپ از سازندگان مختلف دارید که باید آنها را شارژ کنید، داشتن این شارژر به شدت کار شما را راه می‌اندازد. اما اگر تنها یک دستگاه دارید و شارژر اصلی خود را گم کرده‌اید و یا خراب شده است، شاید بهتر باشد شارژر اصلی را مجددا تهیه کنید.

 نحوه شارژ لپ تاپ بدون شارژر

چگونه باتری لپ تاپ USB-C را بدون شارژر شارژ کنیم؟

اگر لپ‌تاپ شما جدید و دارای پورت USB-C است، می‌توانید دستگاه خود را با استفاده از یک آداپتور USB-C شارژ کنید. این پورت‌ها به ما اجازه می‌دهند تا الکتریسیته را هر دو طرف پورت انتقال دهیم. یعنی می‌توان از پورت USB-C برای شارژ از پریز یا دستگاه دیگر استفاده کرد، و سپس از همان پورت و کابل برای شارژ موبایل یا لپ‌تاپ استفاده کنید.

این امن‌ترین راه برای شارژ لپ تاپ بدون شارژر از طریق آداپتور USB-C است. زیرا آداپتورها نیز در صورت تشخیص دمای بالا یا سایر مشکلات، شارژ را خاموش می کند.

با اینحال، توصیه می‌کنیم از طریق پورت USB-C و بدون آداپتور آن دستگاه‌تان را شارژ نکنید. چون آداپتور می‌تواند ولتاژهای خاصی را شارژ کند و سایر آداپتورها (مانند آداپتور موبایل) برای ولتاژ لپ‌تاپ مناسب نیستند. خطر اتصال کوتاه آداپتور و و آسیب به لپ‌تاپ و حتی خودتان نیز وجود دارد.

 

شارژ لپ تاپ بدون شارژر؛ استفاده از باتری ماشین

یکی از روش‌های شناخته‌شده برای اینکه چگونه باتری لپ تاپ را بدون شارژر شارژ کنیم، شارژ لپ‌تاپ از طریق فندک اتومبیل و باتری آن است. البته این روش به آداپتوری نیز نیاز دارد که بتواند 18-21 ولت را شارژ کند. کافی‌ست آداپتوری با این مشخصات را به اتومبیل خود متصل، و به‌طور همزمان چند دستگاه را شارژ کنید.

بهتر است این آداپتورها را از فروشگاهی معتبر خریداری کنید تا مطمئن شوید که چه دستگاه‌هایی را می‌تواند شارژ کند. این آداپتورها به‌طور کلی بسیار مفید هستند، مخصوصا اگر عادت دارید با دستگاه‌های الکترونیک‌تان سفر کنید. البته این روش شارژ لپ تاپ بدون شارژر کارآمدترین گزینه طولانی‌مدت نیست، مگر اینکه بخواهید در ماشین‌تان زندگی کنید!

 راه های شارژ لپ تاپ بدون شارژر

شارژ لپ تاپ بدون شارژر، استفاده از شارژر باتری خارجی

باتری خارجی یک روش ثانویه برای شارژ باتری لپ‌تاپ شماست. البته درصورتی که باتری دستگاه قابل جدا شدن باشد. بیشتر این شارژرها مخصوص یک برند هستند، بنابراین شما باید نمونه مخصوص مارک لپتاپ خود را خریداری کنید. باتری خارجی یک کابل کوچک است که به باتری و سپس به پریز وصل می شود، و باتری را مستقیما شارژ می‎کند.

این روش آنقدر که به نظر می‌رسد کارآمد نیست و احتمالا بهتر است یک شارژر جدید خریداری کنید (حتی قیمت آنها نیز با یک شارژر معمولا تفاوت ندارد). خارج کردن باتری لپ تاپ می‌تواند خطرناک باشد، و برای برخی برندها حتی ضمانت‌نامه را باطل کند.